Mateřská škola ve Studenci

Mateřská škola ve Studenci

Počátek studenecké školy najdeme již v první polovině 18. století a po dlouholetých trampotách se svým sídlem se v roce 1960 škola usadila v nádherném přírodním areálu ve středu obce. Od roku 1992 je právním subjektem a od roku 2003 přijala po svá křídla Mateřskou školu ve Studenci a v Zálesní Lhotě. Budova školy byla v několika etapách rekonstruována a následně byla v roce 2010 dokončena přístavba mateřské školy. V roce 2013 byla opravena budova mateřské školy v Zálesní Lhotě.

Součástí studenecké školy je školní jídelna, školní družina, školní knihovna a od roku 2005 i školní klub. Povinnou školní docházku zde plní žáci z 11 obcí. Škola je v rámci možností moderně vybavena (počítačová učebna, školní kino, výtvarný atelier s keramickým studiem) a nabízí žákům bohatý výběr mimoškolních aktivit. Její žáci dosahují ve vědomostních a sportovních soutěžích úspěchů na celostátní, a dokonce i mezinárodní úrovni.

Součástí školního areálu je víceúčelové hřiště, přírodní amfiteátr pro pořádání společenských akcí a arboretum s naučnou stezkou.

odkaz: zsstudenec.cz