Mýty o diabetu

Vydání: Číslo 1/2010

Mýtus 1: Diabetes je nemoc tlouštíků.

Fakt, že obezita je těsně spjata s diabetem mellitem 2. typu, je dnes zcela jasný a prokazatelný. Mýtus o nemoci tlouštíků však plyne z toho, že lidé nerozlišují mezi cukrovkou 1. a 2. typu. 85–90 % všech diabetiků tvoří pacienti s cukrovkou 2. typu a u nich je diabetes ze 60–90 % spojen s nadváhou, nejčastěji s tzv. centrální obezitou (typu jablko), kdy je tuková tkáň zmnožena v oblasti trupu. To má za následek vážné zdravotní komplikace. Cukrovka 2. typu spolu s vysokým tlakem, obezitou, poruchou metabolismu tuků a vyšší hladinou kyseliny močové jsou „syndromem inzulínové rezistence“, kdy organismus (především svalové a jaterní buňky) nereaguje adekvátně na obvyklé koncentrace inzulínu v krvi a přidává se i porucha sekrece inzulínu. Syndrom zvyšuje riziko aterosklerózy a srdečních příhod, roste sklon k trombóze. Lidé mají kvůli vyšší hladině inzulínu větší pocit hladu a zvýšený příjem potravy vede k růstu obezity, která zhoršuje inzulínovou rezistenci, a bludný kruh se uzavírá. Avšak pacienti s cukrovkou 1. typu (cca 10 % pacientů s diabetem) ve většině případů nebývají obézní a rozvoj nemoci není důsledkem přejídání či přemíry příjmu cukrů. Tento typ cukrovky mají většinou děti nebo mladí lidé. Problémem je postupná destrukce buněk slinivky zodpovědných za tvorbu inzulínu – hormonu, který jediný umí regulovat hladinu krevního cukru v krvi. Jeho absence není slučitelná se životem.

Pokračování příště.

zdroj: www.diadesatero.cz

Recept nejen pro diabetiky: Grilovaná kuřecí prsíčka s jogurtem

200 g kuřecích prsíček, 200 ml bílého netučného jogurtu, 60 g cibule, 2 stroužky česneku, 1 lžička zázvoru, 1 lžíce citrónové šťávy, 1 lžička kari koření, sůl

Smícháme nakrájenou cibuli a česnek s jogurtem a kořením. Kuřecí prsíčka potřeme solí, vložíme je do skleněné nebo kameninové nádoby a nalijeme jogurt s kořením. Maso vložíme do lednice na 24 hodin. Poté vyjmeme maso z nálevu bez osušování (díky tomu se vytvoří jemná jogurtová kůrka a maso je šťavnaté) a z každé strany 3–5 minut grilujeme. Podáváme s vařeným bramborem a zeleninovým salátem.

nutriční hodnoty (1 porce): energetická hodnota 840 kJ, cukry 15 g, tuky 3 g. bílkoviny 29 g, vláknina 0,9 g