Školní sportovní klub

Vydání: Číslo 1/2010

Turnaj ve florbale

Školní turnaj ve florbale skončil překvapením, když vítězem se zaslouženě stalo družstvo 8.B, na druhém místě se umístil favorit turnaje, chlapci z 9.A a třetí místo vybojovalo družstvo VII.B v čele s nejlepším střelcem turnaje Martinem Kuříkem s 11 brankami. Největším překvapením pak byly výkony VI.A, které jim stejně jako v sálové kopané vynesly čtvrtou pozici. Mezi dívkami zvítězila děvčata sedmé třídy.

Po školním kole již tradičně pokračoval florbal okrskovým kolem ve sportovní hale v Jilemnici. Naše družstvo vstupovalo do turnaje s cílem postoupit do okresního kola. To se nám podařilo, i když jsme obsadili až třetí, nepostupovou příčku. Ovšem již před turnajem bylo jasné, že pokud se na postupovém místě objeví Základní škola Horní Branná, postupovat nebude, protože ve družstvu nastupovali hráči z jiných škol. To sice pravidla nepovolují, nicméně, aby úroveň turnaje neutrpěla, bylo této škole povoleno tým takto doplnit. Připravila se tak předem o případný postup. Jak se nakonec ukázalo, tito hráči byli opravdu výraznými osobnostmi svého týmu a nejenom, že dokázali porazit naše družstvo, v zápase plném obratů (1:0, 1:2, 3:2, 3:4), ale vybojovali i bod s favoritem turnaje ZŠ Jilemnice Komenského. Na skóre pak skončili druzí a nepostoupili. Naši hoši dokázali po již zmiňovaném zápase vydřít výhru s Gymnáziem Jilemnice a podlehli sportovní škole Jilemnice. Skončili třetí a postup jim tak doslova spadl do klína. Popřejme našim hochům hodně zdaru a více štěstí v koncovce v dalším kole…

V okresním finále v Turnově chyběl Martin Kuřík (lyžařský výcvik) a navíc nám nepřál los, neboť v tříčlenné skupině byli oba favorité z Turnova a ze Semil. Mužstvo se však vypjalo ke kvalitním výkonům a ve vyrovnaných zápasech podlehlo 1:2 Semilům a 3:4 Turnovu, což znamenalo boj ve skupině o 7. až 9. místo. Tam své soupeře z Poniklé a Rokytnice jasně přehráli a obsadili tak 7. místo. Nejlepším střelcem týmu byl Honza Kuřík s 5 góly.

Turnaj v sálové kopané

Školní turnaj v sálové kopané, který se konal ve sportovní hale v Lázních Bělohrad, skončil bez překvapení, když vítězem se stalo družstvo 9. třídy, na druhém místě se umístil další favorit turnaje, chlapci z VIII.B a třetí místo vybojovalo družstvo VII.B. Nejlepším střelcem turnaje se stal Patrik Krejčí se 4 přesnými zásahy. Největším překvapením pak byly výkony VI.A, které jim nakonec vynesly čtvrtou pozici. Mezi dívkami zvítězila děvčata deváté třídy a napodobila tak své mužské protějšky.

Okrsek sálová kopaná

V pátek 18. 12. 2009 se v Jilemnici ve sportovní hale uskutečnil okrskový fotbalový turnaj žáků, kterého se zúčastnilo i družstvo naší školy.

První zápas svedl naši školu s družstvem ZŠ Komenského Jilemnice. Souboj byl zpočátku vyrovnaný, především díky brankáři Nedomlelovi, který držel naše akcie velmi vysoko, na druhé straně hrozilo naše družstvo z rychlých protiútoků. Bohužel pouze do desáté minuty, než se rozběhl brankostroj nevídaného stylu. Po jasné šanci a možnosti jít do vedení se naši hráči nevrátili a bylo z toho známé „nedáš, dostaneš“. Než jsme se stačili oklepat, soupeř nás zasypal dalšími čtyřmi góly a skóre o poločase bylo hrozivých 5:0. Nebyl to však konec všemu zlému, protože potom, co ráno nedorazil nemocný pilíř obrany Krejčí, se naše obrana úplně rozpadla a výsledkem bylo 6:1 ve druhém poločase a celkem 11:1.

Ve druhém zápase, ihned po skončení tohoto předchozího hodinového utrpení, jsme nastoupili proti Gymnáziu Jilemnice. Už po půl minutě jsme prohrávali po akci dva na jednoho 1:0. Obrana neexistovala, útok se nevracel. Nic nepomáhalo a po pátém gólu v naší síti to už nevydržel náš brankář a nechal se vystřídat. Poločas opět 5:0. Zlepšená hra po poločase přinesla pouze čestný gól a snížení na 1:5, nakonec ještě střídající brankář Kučera lovil míč ze své sítě a konečné skóre se tak zastavilo na 6:1.

Co říci závěrem? Asi rychle zapomenout a začít na sobě pořádně pracovat. Neděláme totiž ostudu jenom sobě, ale i své škole, potažmo vesnici. A myslím si, že je škoda hazardovat s dobrým jménem studeneckého školního fotbalu, jehož čest dlouhá léta před námi všichni budovali. Takže hlavu vzhůru a pěkně zase od začátku.

Mgr. Petr Baudyš