Sokol Zálesní Lhota

Vydání: Číslo 1/2010

Přeji všem fotbalistům a fanouškům vše nejlepší v novém roce 2010.

Po válce a zrušení protektorátu, v roce 1945 vzniká z Huttendorfu Zálesní Lhota, v roce 1947 byl založen první český Sokol v Zálesní Lhotě a nyní má 156 členů a disponuje majetkem v hodnotě 1 800 000 Kč.

Vznik hřiště v Zálesní Lhotě

Pozemek vlastnil továrník tkalcovny pan Rudolf Müller, ten věnoval 85 arů pozemku sportovnímu klubu, pro vybudování hřiště. Se stavbou se začalo prvního března 1934. Pozemek byl na mírném svahu, proto se zemina musela převážet na vyrovnaní. Stavba byla vykonaná svépomocí. Podle paměti pana Tauchmana Jana byla stavba dokončena v roce 1935–1936, kdy mu bylo 6 let. Přesné datum ukončení není nikde zaznamenáno.

V roce 2009–2010 jsme poprvé v historii vstoupili do vyšší soutěže, a tím jsme získali sponzory a plno fanoušků. Zatím po první polovině soutěže jsme na 10. místě v tabulce. Jaro bylo pro nás vždy lepší, tak doufejme, že umístění v tabulce na konci bude na předních místech. V loňském roce jsme pro nedostatek sněhu pořádali závody na pytlích a pro velkou účast dětí jsme je letos zopakovali. Opět se vydařily a děti byly spokojené s pěknými cenami a sladkou odměnou.

Jako každý rok i v letošním roce připravujeme plno akcí jak pro dospělé, tak pro děti. O další činnosti Sokola budete informování v dalším čísle Zpravodaje. Sportu zdar!

J. Palivoda