Účast na sportovních hasičských akcích v roce 2009

Vydání: Číslo 1/2010

Okrsková soutěž v Čisté u Horek – 13. 6. 2009

Na této soutěži změřilo své síly celkem 26 družstev. Od nás se jí zúčastnilo jedno družstvo žen a tři družstva mužů (z toho jedno bylo smíšené). Soutěžilo se ve dvou útocích – při prvním se voda nabírala klasicky z kádě, ale při druhém z tamního potoka. Po poměrně vyrovnaných výsledcích to dopadlo takto: ženy obsadily 7. místo, muži „A“ 1. místo, muži „B“ 17. místo a smíšené družstvo (muži „C“) 15. místo.

Noční soutěž v Nedaříži – 22. 8. 2009

Na noční soutěž jsme se vydali ve třech týmech – muži „A“, muži „B“ (smíšené družstvo) a ženy. Výsledkem napínavého klání bylo: 3. místo ženy, muži „A“ 7. místo a muži „B“ 8. místo, přičemž obě družstva mužů od sebe dělila pouhá setina vteřiny.

Soustředění na Pecce – 3. – 4. 10. 2009

Každoročního soustředění, které pořádají jilemničtí hasiči, jsme se zúčastnili jak dorostenci, tak i mladší hasiči. V sobotu jsme závodili jako jednotlivci a v neděli už jako družstva. Běhali jsme v poměrně náročném terénu, na kontrolních stanovištích jsme určovali hasičské a topografické značky a hasební prostředky, šplhali po laně, stříleli ze vzduchovek, neminula nás ani zdravověda a v případě mladších dětí uzlování. Dorostenci navíc překonávali vodní příkop, prokazovali znalosti z optické signalizace a část trati běželi podle určených azimutů. Volné chvíle jsme vyplňovali hraním her a přípravou na disciplíny. Nakonec jsme dopadli takto:

Jednotlivci:
mladší děti – chlapci:
Lukáš Link25. místoJosef Vancl28. místo
Matěj Kolář26. místoLukáš Trejbal29. místo
Adam Kalenský27. místo
Mladší děti – dívky:
Eliška Hamáčková8. místoValerie Jiroutová12. místo
Renáta Trejbalová9. místoBára Vanclová13. místo
Petra Bachtíková10. místo
Dorostenky:Dorostenci:
Karolína Grofová3. místoPavel Horáček3. místo
Anna Soukupová6. místoŠtěpán Medera4. místo
Družstva:
mladší děti4. a 8. místo
dorostenci2. místo

Branný závod v Čisté u Horek – 17. 10. 2009

Tady jsme soutěžili ve stejných disciplínách, které jsme trénovali na soustředění. Krakonoš nám ale seslal opravdu psí počasí, a tak se organizátoři z bezpečnostních důvodů rozhodli trať zkrátit a vynechat šplh po laně. Dalším zádrhelem ale byl azimutový úsek pro dorost, ze kterého díky chybě trasera také sešlo. Nakonec jsme ale trať všichni zvládli s výbornými výsledky a jako smíšení dorostenci jsme obsadili 1. místo. Mladší děti si vysloužily 9. místo.

Vánoční turnaj ve stolním tenise – 19. 12. 2009

Krátce před Vánocemi jsme se vydali do Kulturního domu v Levínské Olešnici na ping-pongový turnaj. Soutěžilo se ve třech kategoriích, a to: muži, ženy a senioři. Jelikož zástupců v posledních dvou kategoriích bylo poskrovnu, utkaly se ženy i se seniory. Naopak mužů bylo opravdu hodně, a tak byli rozděleni do několika skupin. Přestože naši kluci hráli opravdu pěkně, finále se odehrávalo bez nich.Umístili jsme se takto: Karolína Grofová – 1. místo, Markéta Jezdinská – 3. místo, Matěj Kuřík – 6. místo, Pavel Horáček – 13. místo, Adam Jezdinský a Štěpán Medera – 15. místo.

Karolína Grofová