Školní sportovní klub

Vydání: Číslo 4/2010

Lehká atletika

Lehkoatletický trojboj všestrannosti

Dvanáct studeneckých atletů si vybojovalo postup do okresního kola, a tak se vypravilo soutěžit s postupujícími z ostatních okrsků do Turnova. Počasí nám přálo a za hezkého teplého dne studenečtí sportovci dosáhli pěkných úspěchů. Nejlépe si vedli chlapci Petr Jezdinský a Václav Korotvička, kteří shodně obsadili 3. místo a dovezli si pěknou bronzovou medaili. Péťa závodil za druháky a Venda za páťáky. Nejlepšího umístění z děvčat dosáhla Markéta Urbanová z páté třídy, která byla čtvrtá. Ani další děti se v konkurenci ostatních škol z okresu Semily neztratily. Navíc pro nemoc chyběla další naděje a výborná atletka Renata Trejbalová.

Další výsledky:
1. třída:
David Polák8. místo
Linda Zahradníková13. místo
Natálie Kadavá16. místo
2. třída:
Jana Kejmarová5. místo
Magda Bergerová7. místo
Barbora Vanclová14. místo
3. třída:
Patrik Pekárek7. místo
Jan Šimůnek10. místo
5. třída:
Natálie Jezdinská7. místo

Krajské kolo atletického trojboje proběhlo opět v Turnově. Z naší školy vyrazili na tuto akci tři zástupci, kteří si vybojovali účast umístěním do čtvrtého místa na okresním kole. Václav Korotvička z páté třídy a Petr Jezdinský s Janou Kejmarovou ze druhé třídy si hezky zazávodili v příjemné soutěžní atmosféře. Naši závodníci se snažili a dosáhli pěkných výsledků.

Petr Jezdinský7. místo
Jana Kejmarová11. místo
Václav Korotvička13. místo

Běh olympijského dne v Jilemnici

Více než padesát běžců z naší školy se vypravilo na poslední lehkoatletický závod školního roku 2009/2010, kterým byl Běh olympijského dne v Jilemnici na atletickém stadionu. Přijeli jsme podpořit olympijskou myšlenku, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Všichni závodníci si zasloužili balónek, tiskátko, bloček, diplom a juice. Na některé se usmálo štěstí a vylosovali si tričko s emblémem závodu. Šest nejlepších studeneckých atletů z naší výpravy stálo na stupních vítězů:

1. místoTomáš Kučera
2. místoRenata Trejbalová
Eliška Plecháčová
3. místoLinda Zahradníková
Magda Bergerová
Štěpán Kučera

Lehkoatletický čtyřboj

V lehkoatletickém čtyřboji si výborně vedly starší dívky, které postoupily do krajského kola, a Jana Šimáčková zvítězila v celkovém hodnocení jednotlivců. Další medailové umístění získali Zdeněk Klíma ve sprintu na 60 m a Sebastián Hájek v dálce.

Pohár Rozhlasu

V okresním kole si postup do krajského finále (mezi vesnickými školami) vybojovali mladší žákyně a starší žáci. Určitým zklamáním je umístění starších žákyň, kterým však chyběly body za výšku a štafetu. Toto družstvo má šanci bojovat o umístění i v celostátním měřítku, ale tomu by měla odpovídat i kvalitnější příprava. Takové družstvo se neschází každý školní rok.

Dětské olympijské hry

Z přeboru jednotlivců v lehké atletice přivezli studenečtí atleti čtyři medaile. Kristýna Šemberová se stala okresním přeborníkem v hodu míčkem, Eliška Plecháčová vybojovala stříbro v běhu na 600 m a dvě bronzové získali Pavel Roháč v dálce a štafeta mladších žákyň (Šemberová, Plecháčová, Korotvičková, Stehlíková). Bilance mohla být bohatší, ale žáci osmého ročníku dali přednost „protidrogovému“ pobytu v Drhlenách a žáci devátého ročníku předčasně ukončili svou sportovní kariéru.

Orientační běh

Cesta školního družstva orientačních běžců za titulem Mistra České republiky začala na okresním kole v Turnově. Kategorii mladších žákyň zcela ovládla čtveřice studeneckých závodnic, která si v pořadí Markéta Urbanová, Natálie Jezdinská, Dominika Kalenská a Tereza Chrástová pronajala první čtyři místa. Aleš Kalenský potom přidal druhé místo mezi chlapci, a tak první místo mezi mladšími žáky bylo zcela suverénní. Staršímu družstvu chyběli bratři Kučerovi, které sice výborně zastoupil druhým místem Zdeněk Klíma, ale celkovým vítězem se stalo Gymnázium Turnov před studeneckým družstvem.

V krajském kole v Liberci opět pokračovala nadvláda studeneckých mladších žákyň a první čtyři místa ve stejném pořadí. Další důležité body přidal třetím místem Aleš Kalenský, což stačilo na těsné krajské prvenství před ZŠ Sokolovská Liberec. Starší družstvo bojovalo mezi 13 školami o postup do celostátního finále a většině závodníků se závod mimořádně vydařil. Bratři Kučerovi ovládli starší žáky a Kája Tauchmanová s Lucií Pacholíkovou starší žákyně, k tomu se přidali mezi mladšími třetími místy Michaela Dubská a Petr Jezdinský, což v součtu znamenalo suverénní vítězství a postup do Prahy.

Celostátní finále se konalo v orientačně náročných terénech Obory letohrádku Hvězda. Ze zdravotních důvodů nemohla do Prahy odjet Míša Dubská, a tak zaskočili mladší závodníci. Celý průběh závodu byl velice napínavý, neboť se zde sešlo 31 škol s řadou českých mládežnických reprezentantů v orientačním běhu (včetně pozdějšího mistra světa Pavla Kubáta z Hradce Králové).

Výsledky:
D7 (59 závodnic):
1. Denisa SchvachováGymnázium Pardubice
5. Kristýna ŠemberováZŠ a MŠ Studenec
10. Markéta UrbanováZŠ a MŠ Studenec
14. Denisa KadaváZŠ a MŠ Studenec
19. Natálie JezdinskáZŠ a MŠ Studenec
24. Barbora ŠimůnkováZŠ a MŠ Studenec
D9 (43 závodnic):
1. Petra LněničkováGymnázium Pardubice
3. Lucie PacholíkováZŠ a MŠ Studenec
6. Karolína TauchmanováZŠ a MŠ Studenec
25. Simona HamáčkováZŠ a MŠ Studenec
H7 (52 závodníků):
1. Vojtěch NovotnýGymnázium Pardubice
18. Vojtěch KlůzZŠ a MŠ Studenec
20. Aleš KalenskýZŠ a MŠ Studenec
31. Petr JezdinskýZŠ a MŠ Studenec
33. David PostolkaZŠ a MŠ Studenec
H9 (79 závodníků):
1. Marek MinářZŠ Zábřeh
5. Štěpán KučeraZŠ a MŠ Studenec
6. Tomáš KučeraZŠ a MŠ Studenec
10. Zdeněk KlímaZŠ a MŠ Studenec
39. Michal ČejkaZŠ a MŠ Studenec
Celkové pořadí:
1. ZŠ a MŠ Studenec191 bodů
2. Gymnázium Pardubice175 bodů
3. Gymnázium Turnov165 bodů