Sportovní klub Studenec – fotbal

Vydání: Číslo 5/2010

Sezóna 2010/2011 je již v plném proudu a blíží se závěrečné zápasy podzimu s celou řadou dohrávek, neboť si počasí s fotbalovými terény opravdu zalaškovalo. A to můžeme být ještě rádi, neboť některé oddíly přišly zcela o hřiště včetně fotbalového zázemí.

Po sestupu áčka z I.B třídy nejvíce rozčeřila pomyslnou hladinu studeneckého fotbalu otázka bytí či nebytí béčka. Pro jeho zachování vedle divácké podpory byli především někteří starší hráči, a tak jejich zásluhou byl kádr doplněn o řadu dalších fotbalistů, takže béčko přestalo trpět problémy se sestavou, a to se odrazilo i v postavení v tabulce včetně stoprocentního bodového zisku na domácím hřišti. Z Nové Vsi přišel na přestup Roman Koudelka st. a doplnil tak v sestavě svého syna, ze Stružince byl získán na hostování Zbyněk Berger a nově zaregistrováni byli Petr Holda, Stanislav Kubíček, Vojtěch Mikule a Jaromír Dědeček. Pro A tým se z hostování v Martinicích vrátil Tomáš Hermon, naopak do Dolní Branné odešel Lukáš Stránský, na hostování do Nemyčevsi Ondra Brett a do Dolní Kalné Petr Přiklopil. Velký hráčský pohyb nastal i v dorostu, hostování bylo prodlouženo Tomáši Hamplovi z Dolní Kalné, Leoši Kopáčkovi z Roztok a Pavlu Grofovi z Horek, naopak na Horka se vrátil Kuba Šmíd a na hostování byli uvolněni Vojta Nedomlel, Dominik Paulů a Filip Souček, na hostování v Semilech pokračuje Marek Čivrný. V žákovském týmu bylo obnoveno hostování Pavlu Roháčovi z Dolní Kalné, z hostování v Jilemnici se vrátil Martin Kuřík a nově na střídavý start do Vrchlabí byl uvolněn Danda Mejvald, jen dívčí kopané se v Hradci Králové bude věnovat Andrea Čapková. Vzhledem k tomu, že pro starší přípravku nebyl dostatek hráčů, odešli na hostování Tomáš Exner do Vrchlabí a Patrik Mejvald do Martinic.

Mladší přípravka

Mladší přípravku nadále vede osvědčená trojice Martin Hrubý, Jan Pauček a Václav Vancl, kteří se systematicky věnují přípravě těch nejmenších. Jejich úsilí již přináší své ovoce. Z loňského vítězného týmu odešly dvě výrazné opory Tomáš Exner a Patrik Mejvald, ale i letošní výsledky řadí tým do čela tabulky okresního přeboru v mnohem kvalitnější konkurenci oproti loňskému ročníku. Navíc vedle mistrovských zápasů mužstvo sehrálo celou řadu přípravných utkání, kde dostávají příležitosti i další hráči širokého kádru.

Vysoké9:0
Semily4:3
Jablonec8:3
Turnov19:0
Jilemnice1:3
Sedmihorky8:1
Bozkov5:1

Starší žáci

Mužstvo starších žáků bylo doplněno mladšími žáky a po odchodu Radka Mejvalda pomáhá Ríšovi Noskovi Vítek Kuřík. Konkurence se zkvalitnila zrušením krajské soutěže starších žáků, odkud byly zařazeny celky Košťálova a Sedmihorek.

Velkou posilou mužstva je především Martin Kuřík, který se vrátil z hostování v Jilemnici, ale přínosem jsou i výkony loňských mladších žáků.

Víchová5:1
Košťálov1:2
Rokytnice2:0
Sedmihorky7:0
Jablonec6:0

Dorost

Dorostence opustil Vlado Letkovský, který přijal nabídku trénovat vrchlabské áčko a na vedení dorostu se s Tondou Pacholíkem podílí Luboš Stránský. Dorostu nejvíce chybí střelecká bilance Kuby Stránského (přechod do dospělých) a Kuby Šmída (ukončení hostování). Přesto si v tabulce krajské soutěže vedou poměrně dobře a navíc řada hráčů vypomáhá i mužstvům dospělých.

Mírová4:1
Lučany2:3
Jablonec1:4
Lomnice2:5
Mšeno B2:1
Víchová2:1
Mírová2:2
Lučany2:2

Béčko

Nejvíce diskutovaná letní otázka o přihlášení béčka má zatím jednoznačnou odpověď. Béčko pod vedením Petra Bartoně a Ládi Klazara podává kvalitní výkony, nemá problémy s kádrem a se stoprocentní domácí bilancí je i hřejivým osvěžením studeneckých fanoušků.

Rokytnice B1:5
Benecko7:0
Vysoké B2:1
Nová Ves B2:0
Košťálov C3:2
Rovensko B3:1
Víchová B0:1
Bělá4:1
Bozkov B2:0
Malá Skála B3:0
Horka3:2

Áčko

Vzhledem k jarní výkonnosti se měl kádr áčka stabilizovat a hrát o klidný střed tabulky okresního přeboru. Úzký kádr, neproměňování brankových příležitostí a častá vyloučení však zavedly áčko do spodních částí tabulky. V posledních zápasech podzimu je třeba bodovat a získat si klidnější pozici pro jarní část sezóny

Roztoky3:2
Mříčná0:0
Martinice2:3
Libštát1:3
Vysoké2:0
Kruh2:3
Rokytnice1:2
Zálesní Lhota0:1
Stružinec1:1
Lomnice B0:2

Podrobné výsledky ze všech oddílů přineseme v posledním letošním čísle Studeneckého zpravodaje.

PaedDr. Petr Junek

Mladší přípravka

Do podzimní části soutěže jsme opět vykročili „pravou nohou“ (i když fotbalista by měl mít obě…). Po odehraném sedmém kole soutěže jsme opět poskočili na 1. místo průběžného pořadí. Všechny zápasy jsme dotáhli do vítězného konce kromě ztráty na domácím zápase s mužstvem Jilemnice. Myslíme si, že diváci, kteří nás chodí pravidelně podporovat na naše domácí utkání, vidí pohledný fotbal s množstvím krásných akcí, ale někdy i „minel alá Standa Vlček“. Na klucích je vidět, jak postupně získávají herní zkušenosti a přehled. Stále dobrá docházka na naše tréninky v úterý ve Lhotě a v pátek ve Studenci je příslibem do dalších let i díky perfektní spolupráci s rodiči…

V podzimní části se náš tým začal rozrůstat také o mladší ročníky 2004 a 2005. Na našich trénincích se tak v pátek sejde až ke třiceti malých fotbalistů. Ti nejmladší se zatím seznamují s balonem a základními pravidly fotbalu, ale taky už aktivně ochutnali atmosféru při přátelských zápasech. Máme z toho velkou radost a doufáme, že v hráčích zůstane nadšení pro fotbal i v pozdějším věku a nezapomenou na společné zážitky s fotbalem a budou i nadále platnými členy SK Studenec nebo Sokola Zálesní Lhota.

V příštím roce se bude měnit herní systém soutěže na 4 + 1. Jak jste si mnozí všimli, vedle hlavního hřiště se buduje další trávník, na kterém by měli kluci hrát svá utkání. Jestli se na trénink sejdou i starší týmy SK, mohou ho samozřejmě využít taky… Na vybudování hřiště se již tradičně podíleli aktivní sponzoři a tvrdé jádro srdcařů klubu. Chtěl bych navíc poděkovat stavební firmě J + J Josefa Junka za vyvrtání děr pro sloupky oplocení, neboť na stávající navážce bychom hloubili díry ještě dnes jako horníci v Chile.

V návaznosti na měnící se herní systém jsme se přihlásili k ostrému testu. Jedeme 13. 11. 2010 na zastřešenou umělou trávu do Milovic, kde po celou zimu pořádají fotbalové turnaje. Jsme opravdu zvědaví, jak se popereme s následujícími soupeři: AFK Milovice 2003, Spartak Příbram, Spartak Hrdlořezy, Dukla Praha, FC Hradec Králové a samozřejmě kandidát na vítězství SK Studenec! Pokud máte zájem se jet podívat, stačí kontaktovat trenéry a dle zájmu případně zorganizujeme nějakou společnou dopravu.

Veškeré informace pro fanoušky a rodiče najdete na našem hojně navštěvovaném webu: www.ministudenec.webnode.cz.

Martin Hrubý