Školní sportovní klub

Vydání: Číslo 6/2011

Do druhého ročníku školní futsalové ligy se zapojily dva týmy, dívky a chlapci v kategorii 9. Chlapci mají již svoje účinkování za sebou, neboť nestačili na své soupeře z Vrchlabí, Dvora Králové a Bílé Třemešné na turnaji ve Dvoře Králové. Pochvalu však zaslouží za bojovný výkon ve všech zápasech, největším handicapem byla především herní nezkušenost v rozměrné hale. První kolo turnaj dívek nebylo zatím rozlosováno.

Družstvo chlapců ve složení Martin Kuřík, Jakub Hylmar a Tomáš Šubrt obsadilo druhé místo v okresním přeboru škol ve stolním tenise, které pořádala studenecká škola, a postoupilo do krajského kola do Liberce. Zde obsadili stejně jako v loňském roce třetí místo a vybojovali první krajskou medaili v letošním školním roce.

V pondělí 21. 11. 2011 se fotbaluchtiví žáci naší školy přesunuli do bělohradské haly na tradiční fotbalové souboje tříd. Sportovní nadšení a bojovnost vzali s sebou, takže zápasy si všichni užili. Snaha byla velká, i když ti mladší měli problémy vydržet se svými fyzickými silami na velké ploše haly.

Za 1. stupeň se soutěžilo ve dvou kategoriích. V I. kategorii vyhrála 3. třída, ve II. kategorii družstvo 5. A, kde byla velká převaha chlapců-fotbalistů.

Po obědě se tradičního turnaje zúčastnili i žáci 2. stupně. Zúčastnilo se 6 družstev chlapců a 4 družstva dívek. Mezi chlapci byli nejlepší hráči 9. B, na druhém místě se umístili žáci 8. A v čele s nejlepším střelcem Michalem Vanclem se 7 zásahy. 3. místo obsadila 7. třída zásluhou nejlepšího gólmana turnaje Vaška Korotvičky. Nejlepší z děvčat bylo družstvo 9. tříd, 2. místo obsadila překvapivě 7. třída, na třetí příčce dívky z 8. třídy. Nejlepší hráčkou dívčího turnaje byla Tereza Stehlíková.

Všichni zúčastnění podali kvalitní výkony v rámci fair-play. Děkujeme všem za účast a budeme se těšit na další sportovní klání.

Hana Lánská a Alexandra Brožová

Kinderiáda 23. 11. 2011

Děti ze studenecké ZŠ sportují rády a dobře. To se potvrdilo i na závodech ve sportovní atletické hale v Jablonci nad Nisou. Osm dětí ze druhé až páté třídy si zaběhalo, zaházelo i zaskákalo v pěkné sportovní atmosféře. Celkem se závodů zúčastnili žáci ze třiceti škol Libereckého kraje. Naše děti se umístily celkově na sedmém místě, ve štafetě byli naši běžci pátí a mezi jednotlivci máme i dvě medailová umístění – 2. místo Renata Trejbalová ve skoku dalekém a 1. místo Petr Jezdinský v běhu na šedesát metrů. Kromě hezkého pocitu z příjemně stráveného času si soutěžící odvezli i sladkosti a drobné ceny.