T. J. Sokol Studenec

Vydání: Číslo 5/2012

Sokolský tábor

Závěr prázdnin je vyhrazen sokolskému táboru. Letos se přihlásilo 16 dětí, pro které vedoucí připravili zajímavý program.

Prvý den děti si vyzkoušely základní atletické disciplíny – běhaly, házely míčkem, skákaly do dálky a střílely z luku. Odpoledne bylo věnováno poznávání přírody.

Náročnější byl druhý den – cestovalo se vlakem do Semil a potom pěšky Riegrovou stezkou do Spálova a tam se na soutoku řek Jizery a Kamenice děti osvěžily při koupání. Cesta zpátky byla opět vlakem do Staré Paky.

Třetí den byl věnován hrám a výtvarné činnosti – zkoušelo se vyrobit „něco“ z moduritu. Závěr tábora proběhl v penzionu Trautenberk, tam nás mile přijali – připravili občerstvení a děti si užily bazénu.

Poděkovat se sluší za dobré obědy ve škole a vedoucím za čas věnovaný přípravě i průběhu tábora.

Posvícenský koláč a Memoriál Mirka Háka

Tělocvičná jednota Sokol Studenec uspořádala 15. září 45. ročník Posvícenského koláče a 37. ročník Memoriálu Mirka Háka.

Událostí letošního závodu byla záštita Klubu fair play ČOV, který zastupovala jeho předsedkyně paní Květa Pecková.

Závod byl opět zařazen do Poháru běžce východních Čech a závodníci v žákovských kategoriích si rozdělili body v Poháru krajského svazu lyžování.

Počasí bylo běžecky příznivé – zataženo a teplota do 18 stupňů. Na startu se sešlo 616 závodníků ve 24 kategoriích – od dětí předškolních až po muže veterány. Hladký průběh závodu zajistilo 71 rozhodčích a pořadatelů.

Všichni závodníci v nejmladších kategoriích dostali v cíli svého běhu posvícenský koláček, jejich úspěšnější soupeři si mohli pochutnat i na velkých posvícenských koláčích, které věnovalo Pekařství Hamáček. Závodnice v dívčích a ženských kategoriích se mohly potěšit z punčochového zboží firmy Aries. Závodníci na stupních vítězů získali i ceny Klubu fair play, které jim předala Květa Pecková.

Účastníky 37. ročníku Memoriálu Mirka Háka čekala náročná 6 km dlouhá trať, na start se postavilo 68 mužů. Vítěz z loňského roku atlet Jiří Čivrný nenašel soupeře ani letos a zaslouženě získal oba putovní poháry. O další místa bojovali mladí lyžaři – Martin Švarc z Trutnova a Karel Píč ze Skuhrova. Ze studeneckých běžců Michal Hák skončil 31., Stanislav Horáček 50. a Jan Kuřík 55.

Letošní ročník ze zdravotních důvodů vynechal Jiří Kuřík, který má zatím devatenáct startů, a tak nejvíce účastí má stále Petr Janda – startoval dvacetkrát.

Putovní cenu Květy Jeriové pro nejlepšího studeneckého běžce získala Magda Bergerová, která v kategorii mladších žákyň obsadila výborné druhé místo.

Studeneckých závodníků se na start postavilo 91 a čest vystoupit na stupně vítězů získali: Justýnka Horáčková, Monika Kuříková, Matyáš Munzar, Markéta Štefanová, Matyáš Hrubý a Magdalena Bergerová.