Rostliny proti cukrovce – Stévie

Vydání: Číslo 6/2012

Stévie sladká (Stevia rebaudiana), pocházející z horských tropických oblastí severní Paraguaye, je zeleným pokladem pro diabetiky. Neobsahuje cukry, ale přesto si s ní můžete osladit život.

Sladidlo necukerné povahy steviosid, na které jsou listy stévie bohaté, je ještě sladší než cukr. Sladká rostlinka přitom obsahuje naprosté minimum kalorií – přibližně tolik jako listy salátu. Její chuť je nejen sladká, ale i mírně kořenitá.

Díky absenci cukrů stévie nepodporuje tvorbu zubního kazu. Navíc dokonce likviduje řadu bakterií ústní mikroflory, a působí tak přímo jako prevence proti kazivosti zubů.

Užití

  • Listy lze používat čerstvé i sušené nebo jako výluh.
  • Sladidlo je rozpustné ve vodě, proto je můžete z listů jednoduše vyluhovat. Na oslazení šálku čaje postačí 1–2 čerstvé lístky, nakrájené na malé kousky.
  • Nadrobno pokrájenou stévii lze použít i místo cukru na přípravu nejrůznějších dezertů.

Domácí výluh ze sladké stévie

Domácí koncentrovaný výluh lze připravit z většího množství sušených lístků stévie, které se napěchují do nádoby, nejlépe předem pomleté nebo podrcené v hmoždíři, zalijí vroucí vodou či krátce povaří a nechají několik hodin luhovat. Čím více lístků bude, tím silnější koncentrát získáte. Silný odvar má chuť až hořkosladkou, ovšem po naředění je chuť výtečná. Koncentrát je vhodné uchovávat v chladničce a lze jím ochutit nejrůznější nápoje, přidat jej do náplní, pudinků, ovocných salátů, zmrzlin a sorbetů.

Pěstování

Stévie je poměrně nenáročná pokojová nebo přenosná rostlina.

  • Vyhovuje jí větší květináč, s průměrem kolem 14 cm a více.
  • Potřebuje slunné místo a dostatek vody.
  • Pro přezimování je ideální teplota 5–10 °C.

V zimě lodyha usychá, ale přesto se jedná o trvalku, která přetrvává kořenem. Kořenový bal proto můžete nechat přezimovat i na tmavém místě.

http://www.ireceptar.cz

Recept nejen pro diabetiky – Hrníčková bábovka

Suroviny: 2 hrníčky polohrubé mouky, 1 hrníček mléka, 1/2 hrníčku oleje, 1/4 čajové lžičky koncentrátu nebo 2 zarovnané čajové lžičky lístků, 2 vejce, vanilkový cukr, kypřící prášek, 2 lžíce kakaa

Postup: Všechny suroviny smícháme až na kakao a rozdělíme na dvě části. Do jedné části přimícháme kakao. Těsta naléváme do vymazané a vysypané formy na bábovku. Pečeme na 200 °C asi 45 minut.

http://www.sjidelnicek.cz