T. J. Sokol Studenec

Vydání: Číslo 5/2013

Posvícenský koláč

14. září

O posvícení se ve Studenci opět běhalo. Tělocvičná jednota Sokol pořádala 46. ročník Posvícenského koláče a 38. Memoriál Mirka Háka v přespolním běhu.

Závody měly hladký průběh, hrozící mračna deště se smilovala, všech 328 závodníků doběhlo ve zdraví do cíle, nejlepší běžci dostali tradiční posvícenské koláče.

Studeneckých běžců bylo na startu 80, z toho bylo 8 mužů a 5 žen! Jirka Kuřík běžel již po dvacáté a v počtu startů se vyrovnal Petru Jandovi.

Hlavní závod mužů na 6 km byl ve znamení souboje domácího Marka Uvizla z SK Studenec a Jiřího Čivrného, který si přijel pro třetí vítězství v řadě. Vyrovnaný souboj nakonec pro sebe rozhodl Marek Uvizl, kterému zůstalo v závěru více sil i rychlosti.

Na stupně vítězů si pro diplomy a koláče vystoupili studenečtí závodníci, kteří většinou startovali v kategoriích dětí předškolních.

1. místoHáková Barbora, Uvizl Marek – muž
2. místoTrejbal Vojta,
3. místoJodasová Eliška, Šulc Matěj, Munzar Matyáš – 1. třída

Putovní cenu Květy Jeriové pro nejlepšího studeneckého závodníka v kategoriích žactva získala mladší žákyně Tereza Chrástová.

Jaroslav Hák

Sokolský tábor

19.–21. srpen

Závěr prázdnin si děti opět užily na táboře, letos se přihlásilo 12 děvčat a 6 chlapců.

Tábor to byl sokolský, a tak se hlavně sportovalo a výletovalo.

Prvý den byl ve znamení základů atletických disciplín – děti se učily starty, házet míčkem a skákat do dálky. Odpolední program změnil déšť – místo sportu jsme se byli podívat v novém kravíně, kde nám mile a ochotně ukázali, jak se pečuje o telátka a kravičky.

Druhý den jsme se vypravili na výlet. Autobusem se jelo do Jilemnice a potom již po turistických značkách kolem nemocnice do Dolní Sytové a dále do Peřimova. Cílem cesty byla farma, na které se děti povozily na koních, a protože koně byli hodní, tak jim děti za odměnu uklidily jejich stáje.

Třetí den byl věnován výtvarné činnosti – z papíru a látek se vyráběly veselé výrobky. Odpoledne děti došly do Penzionu Trautenberk, kde si užily teplé vody v bazénu, pochutnaly si na výborných palačinkách, dostaly diplomy a nakonec litovaly, že tábor již končí.