Mladí hasiči ze Studence „Soptíci a Draci“

Vydání: Číslo 6/2013

Hasičské soustředění

Ve dnech 4. 10. a 5. 10. 2013 proběhlo v hasičské klubovně soustředění mladých hasičů. Hlavním cílem bylo zopakovat znalosti před branným závodem. Sešli jsme se v pátek v 17.00 hodin a rozešli jsme se v sobotu v 17.00. Zahráli jsme si spoustu her s hasičskou tématikou a procvičovali znalosti na závod. V 19.30 nám Luboš Link pustil přes projektor film Doba Ledová 4. Toto kino nás bavilo v pelíškách asi do 21.00 h. Poté jsme se zavrtali do spacáků. O půlnoci nás vzbudil telefon. Vyrazili jsme na noční hru. Děti byly rozespalé, ale vylezly všechny. Poklad nás čekal ve školce. Ale k němu jsme museli vyluštit indicie topografických značek a morseovky. Rozdělili jsme se na kluky a holky a pátrali po psaníčkách samostatně. K pokladu došli všichni, i když to možná někteří prospali za pochodu. V hasičárně jsme lehli a spali dřív, než se zhaslo. Druhý den ráno jsme opět opakovali a po obědě jsme šli ven běhat branný závod nanečisto. Děti běhaly ve skupinách po stanovištích a plnily úkoly. Všem se dařilo. Za odměnu se rozdávaly diplomy, hodnocení a ceny. Na závěr jsme si šli ještě zahrát s míčem a Soptíci razili na dětské hřiště. Musím děti pochválit, po celé soustředění se chovaly vzorně a byla pro nás radost se jim věnovat. Těšíme se na další společně strávené chvíle.

Okresní hra Plamen v Bukovině 19. 10.

V sobotu ráno v 7.45 jsme vyrazili od hasičárny ve Studenci směr Bukovina u Čisté. Naším cílem byla okresní hra PLAMEN – podzimní kolo – ZHV (závod hasičské všestrannosti). Na místě jsme složili batohy na lavičky a šli se přihlásit. V 9.00 byl nástup a dozvěděli jsme se vše potřebné k závodu. Naše družstva vybíhala po půl jedenácté, takže jsme měli chvíli čas. Využili jsme ho tak, že jsme si koupili svačinku. Párek v rohlíku. Naše družstva:

Kategorie mladší: Studenec A – 3. místo (z 35 družstev) – Pepča Vancl, Tomáš Podzimek. Martin Jerie, Denis Šabata, Nikolka Hamáčková

Kategorie mladší: Studenec B – 7. místo – Danda Mečíř, Ondra Vaníček, Honzík Gulík, Radim Link, Šimon Urban

Kategorie starší: Studenec A – 8. místo (ze 42 družstev) – Adam Kalenský, Lukáš Link, Eliška Hamáčková, Barunka Vanclová, Renatka Trejbalová

Kategorie starší: Studenec B – 18. místo – Valča Jiroutová, Petruška Bachtíková, Simka Bartoňová, Kačenka Tušiaková, Filip Ulman

Počasí nám přálo. Byla sice zima, ale krásně slunečno, takže jsme si závody užili celkem v pohodě. Po odběhnutí jednotlivá družstva dostala medaile a pak jsme už čekali na oběd. Byly moc dobré řízky s bramborem. Pak si děti zaběhaly na vysokém kopci, který byl nad námi a kolem půl jedné se jelo domů. Na konec soutěže jsme nečekali. Naši rozhodčí tam počkali za nás. (Přijeli po 16. hodině.)

Zvláštní poděkování musím udělit Kačence Tušiakové a Simče Bartoňové, které s námi netrénují a přesto jely, protože nám chyběly děti, a našim rozhodčím – Petr Podzimek a Péťa Hák – za pomoc při závodech. Děkuji také všem dětem za vzorné chování.

Exkurze Jilemnice – Soptíci

V pondělí 21. 10. 2013 vyrazili „Soptíci“ na exkurzi do Jilemnice k hasičům. Do aut nasedlo 17 dětí. Jeli s námi jako řidiči Jirka Vancl a Vladimír Hamáček. Oba pracují jako profesionální hasiči v Jilemnici. Stali se tak našimi průvodci celou exkurzí. Exkurze začala venku. Z garáží vyjela všechna auta a my měli možnost do nich nahlédnout a seznámit se se vším, co v nich hasiči vozí. Velkým zážitkem byl pro děti žebřík. Hasiči nám ukázali, do jak veliké výšky se dá vysunout. Bylo to opravdu vysoko, až se některým zatajil dech. Dále následovala prohlídka vnitřních prostor – spojovna, společenská místnost, tělocvična atd. A nakonec slíbený sjezd po tyči jako opravdoví hasiči. Sjely skoro všechny děti. Moc se jim to líbilo. Některé děti jely i několikrát, než se řeklo dost. Děkujeme hasičům za zajímavé povídání a informace.

Bruslení Nová Paka

V pátek 1. 11. 2013 jsme si udělali s mladými hasiči výlet do Nové Paky na zimní stadion. Do baťůžků jsme uložili brusle a helmu kvůli bezpečnosti a na sebe si oblékli teplé oblečení. Odjeli jsme v 16.30 od hasičárny. Na místě se děti přezuly a vyrazily na led bruslit. Šlo jim to báječně. Bruslení jsme si užívali od 17.00 do 18.30 hodin. Během přestávky si děti koupily něco dobrého k pití. Domů jsme přijeli asi v 17.45. Všem se tam moc líbilo, ale ke konci nás už bolely nohy a byla nám trochu zima. Ale to k výletu na bruslích patří. Snad brzy rozmrzneme a pojedeme zas.

Florbal

V pondělí 4. 11. 2013 jsme se staršími dětmi hráli v sokolovně florbal. Pořádně jsme se zapotili, ale moc se nám to líbilo. Doufám, že si to ještě zopakujeme. Florbalky nám zapůjčila ZŠ Studenec. Děkujeme.

vedoucí mladých hasičů: Miroslava Vanclová a Veronika Vanclová