Páka

Vydání: Číslo 6/2013

Studenec, Restaurace Na Špici, 12. 10. 2013

Hledáme siláka v obci a mezinárodního borce v této netradiční disciplíně v podkrkonošském regionu. A hle, v této době, věřte, nevěřte, v malé útulné restauraci Na Špici se dějí skutky. Sami majitelé si vylepšili dnešní den, aby zpestřili lidem domácím i vzdálenějším krásné sváteční odpoledne při klání v této šou.

Byl jsem zvědavý, jak taková sláva bude vypadat. Nedalo mi to, jelikož se už scházeli místní štamgasti, kteří si po dopolední píli na zahrádkách přišli vyčistit hlavu po celotýdenní makačce. Pořád to kecání, kdo má větší sílu, znělo celý týden vsí. Tak si to pojďte, svalovci, rozdat. Ba naopak, po dobré svíčkové jsem si řekl, že bych se mohl tohoto klání zúčastnit.

Vážení vedoucí a všichni zúčastnění, děkuji všem za krásný den, který jsem prožil v místní restauraci. Jelikož nejsem žádná ByčPÁKA, v životě jsem nic nevyhrál a teď tohle. Za 4. místo jsem si vybojoval soudek Novopackého piva, diplom, a řízek přes celý talíř. Byla to PÁKA! Účastníci všech věkových kategorií zápasili ze všech nadupaných sil, jak se říká, že by se i „poprděli“.

Ještě jednou a naposled dík pořadatelům a všem účastníkům. Nadále bych chtěl pozvednout velkorysou podporu a účast žen a dívek, které by mohly zahanbit i některé muže a dát jim tzv. na frak! Čest a sláva kulturnímu soužití normálních lidí, kteří se umějí bavit!

SPORTU ZDAR

Váš HOUBA VK