Skautský oddíl Štěňat

Vydání: Číslo 1/2014

Nazdar, milé čtenářky a milí čtenáři!

Jistě již podle pozdravu jste poznali, že je tu se svým článkem studenecký skautský oddíl Štěňata.

Prvně bychom vás rádi přivítali v roce 2014 a popřáli v něm hodně zdraví, osobní spokojenosti a zdaru. Nyní se však ještě chceme vrátit na konec minulého roku, kdy jsme se snažili v předvánoční době rozdávat radost a pomoc našemu okolí.

Hned začátkem prosince jsme pro naše děti a širokou veřejnost otevřeli naši klubovnu, kde jsme očekávali příjezd mikulášské družiny. Netrpělivé vyčkávání jsme vyplnili zpěvem koled a uspokojením mlsných jazýčků. Nakonec jsme se všichni dočkali. Svatý Mikuláš s andělem a čertem přijel zlobivce pokárat a všem dětem dal za splněný úkol balíček s ovocem a sladkostmi.

Hned následující den jsme měli možnost zúčastnit se Obecní polévky, kde jsme prodávali ručně vyráběné vánoční dárečky a při doprovodném programu děti zahrály živý betlém, díky kterému se mohli všichni naladit do doby vánoční.

Těsně před Štědrým dnem samozřejmě nesmělo chybět přivezení Betlémského světla, které bylo k dostání ve studeneckém kostele, a zájemcům, kteří si pro světlo nemohli dojít sami, jsme ho roznášeli rovnou do jejich domovů.

Také proběhla naše každoroční vánoční schůzka, na které nechybělo vánoční cukroví, koledy, zvyky a vzájemně jsme se potěšili drobnými dárečky. Nám na klubovnu Ježíšek nadělil dvě nové velké hry.

Starý rok jsme nechali úspěšně za sebou a do toho nového jsme se snažili vykročit tou správnou nohou. Proto jsme hned začátkem roku 2014 pomohli místní charitě s tříkrálovou sbírkou, kde naším cílem bylo obejít obce Bukovinu u Čisté a Horka u Staré Paky. Všem dárcům za vlídné přijetí děkujeme. Za tento dobročinný úkon jsme si s dětmi vyrazili do jičínského bazénu zaplavat.

Osmnáctého ledna proběhla na naší klubovně již druhá herní sobota pro veřejnost, kde bylo opět k dispozici spousta společenských her a proběhla i velká soutěž v hlavolamech ze sirek.

Tímto Vás srdečně zveme na již třetí herní sobotu (viz pozvánka).

Ke konci ledna se děti vydaly na zimní skautský závod Chilkoot 2014 do Lomnice nad Popelkou, kde ve dvojčlenných hlídkách prověřovaly své skautské i všeobecné dovednosti. Na krásném druhém místě se umístil bratr Fretka společně se sestrou Žirafkou a tímto výkonem nás skvěle reprezentovali.

Krásné zimní dny přeje oddíl Štěňata.