Školní sportovní klub

Vydání: Číslo 2/2014

Školní sportovní klub čeká vyvrcholení sportovní sezóny vždy v závěru školního roku, a blíží se tak termíny postupových okrskových, okresních a krajských kol. Aktivity výrazně rozšiřuje i Český olympijský výbor, který po úspěšné akci Česko sportuje připravil pro školní sportovní kluby Olympijský víceboj. Namísto původní Kinderiády vypsal Český atletický svaz štafetu pro žáky 1. až 3. ročníků základních škol.

V rámci mimosportovních aktivit připravil Školní sportovní klub i zájezd na mezistátní zápas Česko – Norsko na stadionu v pražském Edenu. Dívky, připravující se na CocaCola cup, si zájezd řádně užily a velice spontánně fandily našim reprezentantům.

Plaveme s EU

V úterý 18. března 2014 50 dětí z naší školy v rámci akce Plaveme s EU plavalo štafetu, skákalo, jezdilo po tobogánu, užívalo si divokou řeku, odpočívalo v páře a relaxovalo ve vířivce. Do plaveckého bazénu v Jičíně jezdíme každoročně a moc rádi. Děti byly moc hodné a doprovod Ivana Kučerová, Hana Lánská, Zuzana Líkařová a Klára Štefanová jen chválil. Akce Plaveme s EU je vydařená a díky ní strávíme příjemnou hodinu v hezkém a moderně zařízeném bazénu.

Nejúspěšnějšími plavci v rámci štafety byli:

DívkyChlapci
1. Vendula Hrubá3. B1. Matyáš Hrubý5. tř.
2. Veronika Bergerová5. tř.2. Adam Vancl4. B
3. Pavlína Votočková5. tř.3. Matěj Šimůnek4. B

Celkově jsme dosáhli výsledného času 28:44,71, který byl odeslán organizátorovi štafety ZŠ a MŠ Opava, Šrámkova.

Přehazovaná

Dívčí družstvo ze Studence se za doprovodu paní učitelky Brožové zúčastnilo turnaje v přehazované. Jednalo se o turnaj pro Královéhradecký kraj, tudíž studenecké družstvo nemohlo postoupit do finále, ale dívkám to na náladě neubralo a bojovaly za co nejlepší výsledek. I přes chybějící trénink se děvčatům dařilo a nemálo družstev porazila. Turnaje se účastnilo celkem sedm družstev, která nebyla pro děvčata lehkými soupeři. Děvčata však zapojila všechny síly a nakonec vybojovala třetí místo.

Florbal

V posledním březnovém týdnu se vydal úspěšných tým starších dívek florbalistek poměřit své síly se soupeři ze sousedního regionu, s týmy z vrchlabských škol (2 týmy gymnázia a 2 týmy ZŠ Školní) a blízkého okolí (Lánov, Horní Branná). V hale vrchlabského Spartaku se hrálo systémem každý s každým 2 × 5 minut a studenecký tým nastoupil ve složení Íla Vavreková, Marky Hamáčková, Domča Kalenská, Natka Jezdinská, Štěpka Dubská, Denča Zahradníková, Anička Pokorná, Aneta Gotvaldová a brankářka Marky Urbanová, která nám celý turnaj přiblížila svým komentářem:

Hrály jsme až čtvrtý zápas, a tak jsme měly spoustu času sledovat, jak hrají naše soupeřky. V prvním zápase jsme nastoupily proti ZŠ Školní II. Nebyly jsme tolik rozehrané jako ony, přesto jsme je dokázaly porazit 3:0. Další zápas jsme hrály proti Gymnáziu Vrchlabí I. a znovu jsme vyhrály 3:0. V dalším zápase nás čekala ZŠ Lánov, kterou jsme porazily 3:0. Poté jsme hrály s Gymnáziem Vrchlabí II., které jsme porazili 4:0. V pátém zápase nás čekala ZŠ Horní Branná, která hrála velice dobře a střílela hodně gólů. V té chvíli bylo jasné, že s nimi svedeme boj o první místo v turnaji. Dohodly jsme si taktiku, která, jak se později ukázalo, byla vítězná. Porazily jsme je 6:0. Pak už nás čekal poslední zápas se ZŠ Školní I., ale i je jsme dokázaly porazit 4:0. Pak už bylo vyhlášení výsledků a náš tým se umístil na prvním místě bez obdrženého gólu a se 23 vstřelenými brankami. Škoda, že to byl za tým ZŠ Studenec náš poslední florbalový turnaj, ale na druhou stranu, v nejlepším se má přestat. Chtěla bych poděkovat Mgr. Alexandře Brožové, která byla velice dobrou trenérkou, jak při trénování ve škole, tak i přímo na turnajích.