Cukrovka: Jak ji překonat zdravou stravou

Vydání: Číslo 3/2014

Nejzdravější potraviny: Zázvor

Používá se například do omáček, jako koření na maso, k ochucení luštěnin, sladkých a slaných pokrmů. Vynikající je také k dochucení vánočního cukroví a perníku nebo také k vytvoření zázvorového piva či limonády.

Zázvor příznivě působí na lidské zdraví. Pozitivně působí k ochraně před střevními chorobami, k potlačení rakoviny, k ulehčení před nadýmáním a střevních křečích. Je antibakteriální, působí proti nevolnostem jak na cestách, tak i v těhotenství (pouze v malém množství), rozpouští hleny, pomáhá při bolestech hlavy. Může se také žvýkat při bolestech zubů.

Blahodárný účinek zázvoru je především známý jako prevence při prvních známkách chřipky a nachlazení. Horký zázvorový čaj je proto v zimních měsících tím ideálním společníkem při trápení s nachlazením. Stačí do jednoho litru vody nastrouhat jednu lžičku oddenku zázvoru a přivést k varu. Štiplavou chuť čaje zmírníme vymačkanou šťávou z citrónu a medem. Pijeme ještě teplé.

http://www.cukrovka.estranky.cz/

Jak působí zázvor na cukrovku?

V srpnu 2012 zveřejnil časopis Planta Medica, zabývající se přírodní medicínou, studii, která prokázala, že zázvor má pozitivní vliv na kontrolu glykémie u pacientů s diabetem 2. typu. Specialisté z univerzity v australském Sydney zjistili, že díky vysokému obsahu látky gingerol (hlavní účinná látka zázvoru) podporuje zázvor vstup glukózy do svalových buněk bez spotřeby inzulínu, a tím pomáhá snižovat vysokou hladinu glukózy v krvi u diabetiků.

V prosinci 2009 vyšel v časopise European Journal of Pharmacology článek, ve kterém farmakologové popsali, že spissum extrakt a mastný extrakt ze zázvoru obsahují látky, které se vážou na serotoninové receptory a dokážou zvrátit jejich působení na sekreci inzulínu.

Protože serotoninové receptory snižují sekreci inzulínu, zázvorové extrakty tyto receptory blokují a sekreci inzulínu tak zvyšují. Klinické studie prokázaly, že tyto extrakty snížily hladinu glukózy v krvi u pacientů až o 35 % a současně zvýšily plazmatickou koncentraci inzulínu až o 10 %.

V srpnu 2010 vyšla v časopise Molecular Vision studie, která potvrzuje, že užívání zázvoru v malé dávce denně zpomaluje progresi šedého zákalu, což je jedna z častých komplikací u pacientů dlouhodobě trpících diabetes mellitus. K zázvoru a jeho vlivu na cukrovku je také důležité poznamenat, že samotný zázvor patří mezi potraviny s velmi nízkým glykemickým indexem. To znamená, že nevytváří v těle rychlý nárůst hladiny glukózy, tak jako potraviny s vysokým glykemickým indexem.

http://www.cs.medlicker.com/