Mladí hasiči ze Studence

Vydání: Číslo 3/2014

Přišlo jaro a s ním nám začaly i hasičské soutěže, na které jsme se všichni těšili.

Soutěž MH „starších“ v Čisté u Horek

1. 5. 2014 jsme vyrazili na naši první letošní soutěž. U hasičárny jsme se sešli ve 12.00, naložili nářadí a děti a vyrazili směr Čistá u Horek. Počasí nám přálo. Bylo až dost horko. Na soutěži jsme se přihlásili, chlapi nám postavili stan a nanosili sezení. Děti se dostatečně vyřádily kolem, jen je občas zahnala pod střechu malá dešťová přeháňka. Soutěžily v požárním útoku. Každé družstvo mělo jeden pokus. Mladším se útok moc povedl. Byli spokojeni. Starším se chybička vloudila, ale nesli to statečně. Už se těšíme na další soutěž. Je vidět, že děti hra s vodou velice baví. Mám z nich radost a jsem na ně hrdá.

Družstvo A: (soutěžili v kategorii – starší) – Skončili na 10. místě.

Družstvo B: (soutěžili v kategorii – mladší) – Vybojovali místo druhé.

Soutěž MH „starších“ v obci Brada-Rybníček


Warning: Division by zero in /domains1/studenec_cz/public/www_root/sz/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_singlepic/templates/nextgen_basic_singlepic.php on line 13

Hned v sobotu 3. 5. 2014 jsme jeli na další soutěž. Konala se v obci Brada-Rybníček. Jmenovala se „O vodníčka z Rybníčka“ a celou soutěží nás kromě pořadatelů provázeli dva krásní vodníčci. Soutěžilo se v požárním útoku a ve štafetě 4 × 60. Družstev bylo hodně a podle našeho očekávání byla mezi nimi i družstva velice dobře sehraná. Počasí nám tentokrát moc nepřálo. Byla veliká zima. Ale naštěstí nepršelo. Děti soutěžily statečně a až na malé chybičky se jim to celkem povedlo. Neříkám, že nemáme co trénovat, ale výkon to byl dobrý. Zasloužily si k obědu hamburger a pití.

Za mladší běželi: Nikolka Hamáčková, Tomášek Podzimek, Denis Šabata, Ráďa Link, Dany Mečíř, Ondra Vaníček, Martin Jerie a Josef Vancl – umístili se jako 13. (ze 14 družstev).

Za starší: Valča Jiroutová, Eliška Hamáčková, Petruška Bachtíková, Barča Vanclová, Luky Link, Domča Pekárek a ještě jednou Martin a Josef – ti vybojovali místo 14. (z 19 družstev).

Soutěž MH „starších“ Jablonec nad Jizerou

8. 5. 2014 jsme jeli s jedním družstvem starších na další Soptíkovu soutěž do Jablonce nad Jizerou. Sraz u hasičárny byl v 7.30. Počasí střídavě oblačno. Na soutěži jsme několikrát zmokli i uschli na sluníčku. Největší déšť jsme chytli zrovna na náš útok. Přesto, že naše družstvo mělo ztížené podmínky, nastříkalo pro nás v rekordním čase, což je u nás veliký úspěch a musím je moc pochválit. Další dnešní disciplínou byla štafeta dvojic. Ta se jim také povedla bez jediné chyby. Takže moje hodnocení? Jsou skvělí a budou ještě lepší. Rychlost se dá zlepšovat stále. V této soutěži jsou velice šikovní soupeři, takže umístit se na 8. místě ze 17 družstev je pro nás veliký úspěch. Jen tak dál.

Soutěž MH „starších“ v Semilech


Warning: Division by zero in /domains1/studenec_cz/public/www_root/sz/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_singlepic/templates/nextgen_basic_singlepic.php on line 13

V sobotu 10. 5. 2014 si vyjelo naše družstvo na výlet. Tentokrát do Semil. Byla to opět soutěž „Soptíkův pohár“. Počasí nám tentokrát celkem přálo, ale štěstíčko moc ne. Štafeta CTIF naše děti malinko překvapila, protože na ovále ji běžely poprvé, a při útoku se jim pomotaly hadice. Zkrátka naše družstvo skončilo na 10. místě. Celkem jich bylo 12. Myslím, že je malý neúspěch neodradí. Naopak. Zkusíme na sobě ještě zapracovat a příště se to určitě povede.

Soutěžili: Eliška Hamáčková, Valča Jiroutová, Petruška Bachtíková, Barča Vanclová, Nikolka Hamáčková, Ráďa, Adam Kalenský, Luky Link, Tomášek Podzimek a Josífek Vancl.

Soutěž MH „Soptíků i starších“ v Nedaříži

V sobotu 17. 5. 2014 se konala od 9.00 v Nedaříži soutěž s názvem „Podkrkonošský pohár“. Mladí hasiči ze Studence jeli ve velkém počtu. Poprvé se na soutěž vydali i naši nejmladší Soptíci. Mladší děti soutěžily ve dvou disciplínách: požární útokštafeta dvojic. Starším k tomu přibyl požární útok CTIF. Pořadí jsme si mohli zvolit sami. Jako první jsme šli všichni na požární útok. Starším se útok povedl s časem 23,85. Pak se postavili na startovní čáru naši nejmladší Soptíci. Útok se jim povedl, ale organizátory zradila časomíra, a tak běželi ještě jednou. Podruhé se chybička vloudila, ale Nikolka s Jolankou vše zachránily a voda se dostala do terčů s menším časovým odstupem. Nakonec si základnu připravily děti mladší A. Jsou opravdu sehraní a po odběhnutí se na časomíře objevil čas 23,82. Následovala štafeta dvojic. Musím říci, že i v této disciplíně jsme všichni obstáli. Máme z dětí velikou radost. Po odběhnutí jsme si mohli konečně vydechnout a dojít se občerstvit. Starší ještě čekala disciplína požární útok CTIF. Čekání na vyhlášení výsledků si starší děti zpestřily hraním fotbalu a mladší si hrály na tichou poštu.

Nástup byl vyhlášen před jednou hodinou odpolední. Družstvo Mladší A se umístilo na stupních vítězů. Obsadili 3. místo z 8 a za svůj výkon dostali pohár, každý medaili, diplom a dort ve tvaru čísla 3, který snědli po příjezdu domů v hasičské klubovně. Soptíci se umístili na 8. místě. Starší se umístili na 5. místě z 8. Všem moc gratulujeme.

Soutěž MH „Soptíků i starších“ v Semilech – Plamen

31. 5. 2014 se konala v Semilech okresní soutěž – PLAMEN. Za Studenec se jí zúčastnila dvě družstva kategorie mladší (soutěžilo 17 družstev). Jeli jsme v 7.30 od hasičárny ve Studenci. Na soutěži jsme se přihlásili, nechali dětem namalovat smajlíčky na ruku a zkontrolovat průkazky. Po nástupu jsme začali bojovat. Děti soutěžily v požárním útoku, který se všem velice povedl, ve štafetě dvojic, štafetě 4 × 60štafetovém běhu s překážkami CTIF. Bylo krásně a slunečno, takže se jim dobře běhalo. Ale bylo to náročné. Všechny se moc snažily. Musím je pochválit. K obědu jsme dostali výborný guláš a pak už jsme jen čekali na vyhlášení výsledků. Bylo to dlouhé čekání, proto někteří odjeli domů dřív. Ti, co vydrželi až do konce, vyzvedli diplomy a poháry, které tentokrát dostaly všechny děti. Vrátili se až po 16. hodině.

Soutěžily tyto děti:

Soptíci – pod vedením Mirky Vanclové se umístili jako 17. – Janička Vanclová, Jolanka Kolářová, Natálka Háková, Barunka Bulušková, Barunka Chrástová, Táňa Hamáčková, Lukášek Jiřík, Toník Bartoň, Kubík Vaníček, Petruška Brožová, Andělka Tušiaková a Zuzka Vanclová.

Starší děti – pod vedením Verči Vanclové vybojovaly místo 7. – Martin Jerie, Tom Podzimek, Denis Šabata, Nikča Hamáčková, Honzík Gulík, Šimon Urban, Ondra Vaníček, Dany Mečíř, Ráďa Link a Josef Vancl.

Děkujeme za pomoc všem rodičům, kteří nám pomáhají s přepravou dětí a za velikou pomoc na soutěžích našim strojníkům a pomocníkům: Lukáš Kalenský, Jirka Vancl, Vláďa Hamáček, Josef Hamáček, Pepik Vancl, Eva a Luboš Linkovi a Bohdana Jerie.

vedoucí Soptíků Miroslava Vanclová a Eva Hamáčková
vedoucí „starších dětí“ Veronika Vanclová