Sportovní klub Studenec

Vydání: Číslo 3/2014

Fotbal

V době vydání tohoto Studeneckého zpravodaje již bude fotbalová sezóna 2013/2014 minulostí, ale v době uzávěrky čekají ještě studenecké týmy minimálně dva mistrovské zápasy v každé kategorii. Proto také výsledky a tabulky budou tradičně zveřejněny až v dalším čísle.

V jarní části sezóny mají studenečtí fotbalisté v mistrovských soutěžích pět mládežnických družstev a dva týmy dospělých. Oproti minulým sezónám budou chybět umístění na stupních vítězů, i když reálnou naději mají ještě dorostenci a nejmladší přípravka.

Celky dospělých dohrají své soutěže v klidném středu tabulky a výbor oddílu nyní čeká náročné rozhodování, která družstva přihlásí do nového soutěžního ročníku.

Orientační běh

Studenečtí orientační běžci mají za sebou náročnou část jarní sezóny se závody rozdílné kvality na různých místech celé České republiky.

V průběhu této části proběhly již dva republikové šampionáty, tím prvním bylo Mistrovství České republiky v nočním orientačním běhu, které se konalo v Daskabátech u Olomouce. Nejlépe si vedla v kategorii D16 Dominika Kalenská, která obsadila v nabité konkurenci 6. místo. Druhým mistrovským závodem bylo Mistrovství ČR ve sprintu, které závodníky zavedlo do hradeb historického Znojma. Zde si shodně nejlépe vedli ziskem 23. místa Dominika Kalenská v D16 a Tomáš Kučera v H20.

Na jaře byl zahájen i Český pohár štafet, který je kvalifikací na podzimní Mistrovství ČR. Do kvalifikačních soubojů se zapojilo pět studeneckých štafet a jediné postupové místo mezi třiceti postupujícími štafetami zatím drží 13. místem štafeta v kategorii D18.

V Letošní sezóně se počet závodů zvýšil ještě tím, že Natálie Jezdinská a Dominika Kalenská získaly A licenci, takže se zúčastňují ve shodném termínu závodů na druhém konci republiky. První závody B žebříčku se konaly ve Starém Městě pod Landštejnem a od rakouských hranic jsme si do Studence přivezli dvě třetí místa zásluhou Terezy Chrástové v D12 a Natálie Jezdinské v D16. Druhý závod se konal v bývalém sovětském vojenském prostoru v okolí Kuřivod a přinesl vítězství Terezy Chrástové v D12. Právě Tereza Chrástová dosáhla svého nejlepšího letošního výsledku v závodě žebříčku A v kompletně obsazené kategorii v Moravské Třebové, kde získala mezi 73 závodnicemi cenné vítězství, navíc společně s Vítkem Štefanem pomohla k vítězství výběru Východočeské oblasti v závodě štafet.

Rovněž v rámci Východočeské oblasti proběhly již tři oblastní mistrovství. V Horním Jelení to byla krátká trať a mistrovské tituly si odvezli Tereza Chrástová v D12 a Tomáš Kučera v H20, stříbrnou medaili přidala Dominika Kalenská v D16. Oblastní mistrovství ve sprintu se uskutečnilo v Chocni a mistrovské tituly vybojovali Tomáš Kučera v H20 a Ivan Uvizl v H55, stříbrnou medaili přidala v D12 Tereza Chrástová. Třetím mistrovstvím oblasti bylo mistrovství na klasické trati na Zámeckém vrchu u Lužan. Studenecká výprava byla oslabena o žáky, kteří pobývali na studijním zájezdě v Anglii, přesto do Studence opět putovaly dvě zlaté medaile zásluhou Markéty (viz foto) a Jana Štefanových v kategoriích D10 a H10, stříbro přidal Vítek Štefan v H12 a bronz Magda Chrástová v D10.

I v dalších závodech oblastních žebříčků se studenečtí závodníci objevovali na stupních vítězů. Ve Slatině nad Zdobnicí Tereza Chrástová (2. místo), v Rybníčku u Bernartic Markéta a Jan Štefanovi (1. místo), Tereza Chrástová (2. místo) a Klára Štefanová (3. místo) a v Dachovech u Hořic Tereza Chrástová a Vít Štefan (1. místo) a Oliver Pichl (3. místo).