Tenisový klub Studenec

Vydání: Číslo 4/2014

Průběh letošního léta zdá se nám tenistům být poněkud neobvyklý. Především proto, že v důsledku přívalových dešťů nám již dvakrát odteklo z kurtů velké množství antuky. Co se týká výsledků čtyř tenisových družstev, které se do soutěží v letošním roce zapojily, lze spíše mluvit o obvyklém umístění.

Starší žáci ve své kategorii do čtrnácti let obsadili čtvrtou příčku ze šesti. Před nimi od prvního místa byli: TK Turnov, TC Jičín a TK Semily. Senioři od čtyřiceti let měli stejně jako vloni přihlášená dvě družstva.

V té výkonnostně kvalitnější soutěži skončili studenečtí tenisté na posledním devátém místě. Bylo to především pro nedostatek volna některých jedinců, kteří se nemohli uvolnit ze zaměstnání. Ve druhé skupině byl TK Studenec sedmý z deseti, když jednou zvítězili, čtyřikrát remizovali a čtyřikrát prohráli. Pro příští rok bude reálnější přihlásit pouze jedno družstvo také z toho důvodu, že někteří hráči zestárnou do kategorie nad padesát pět let. Tady se hrají pouze čtyřhry a není to tak náročné na fyzičku. Studenečtí tenisté letos v těchto čtyřhrách byli šestí z osmi se dvěma vítěznými a pěti prohranými zápasy. Chtěl jsem být stručný, což se mně myslím, podařilo. Podrobnější tabulky najdou příznivci tenisu buď na našich obecních stránkách, nebo ve skříňce u tenisové klubovny. Tak sportu zdar a tenisu zvlášť (jak říká jeden televizní komentátor).

za TK Studenec Petr Hák