Školní sportovní klub

Vydání: Číslo 5/2014

Okresní kolo atletického čtyřboje základních škol

Sportovci naší školy ze 6. až 9. ročníku se jako každoročně zúčastnili okresního kola atletického čtyřboje na stadionu v Turnově. Tohoto klání se zúčastnilo 13 škol z okresu Semily a do celkového pořadí se počítaly výsledky jednotlivých členů družstva.

Nejlépe se vedlo mladším žákyním, které obsadily vynikající druhé místo za domácí školou, atletickou baštou semilského okresu, což je pro vesnickou školu velkým úspěchem. O tento úspěch se zasloužily Tereza Chrástová, Eliška Hamáčková, Magda Bergerová, Jana Kejmarová a Veronika Šimůnková.

Starší žákyně ve složení Renáta Trejbalová, Simona Bartoňová, Tereza Dubská, Denisa Zahradníková a Aneta Gottvaldová vybojovaly hodnotné čtvrté místo.

Mladší žáci Patrik Kandra, Dominik Urban, Pavel Šír, Jiří Ježek a František Kuřík obsadili páté místo a starší žáci Jan Kratochvíl, Jakub Tomáš, Jan Šimůnek, Daniel Nosek a Tomáš Exner skončili na 9. místě.

Okresní finále v přespolním běhu škol okresu Semily

Tradičního závodu v přespolním běhu na Hraběnce v Jilemnici se zúčastnila naše škola v hojném počtu 27 žáků. Soutěžilo se v pětičlenných družstvech a zároveň byli vyhodnoceni i jednotlivci. Družstvo nejmladších žákyň (Markéta Štefanová, Simona Jebavá, Magda Chrástová, Kateřina Tušiaková a Karolína Huřťáková) obsadilo druhé místo. V jednotlivcích byla nejúspěšnější Markéta Štefanová, která obsadila třetí místo.

Nejmladší žáci (Lukáš Trejbal, Michal Dyntar, Michal Šulc, Petr Mazánek a Matěj Šimůnek) obsadili druhé místo. Družstvo mladších žáků (Vít Štefan, Matyáš Hrubý, Josef Efenberk, Dominik Urban a František Kuřík) obsadilo též druhé místo. Dále v této kategorii soutěžil i Jonáš Exner. Družstvo mladších dívek (Tereza Chrástová, Magda Bergerová, Renata Trejbalová, Jana Kejmarová a Linda Zahradníková) obsadilo první místo, což pro ně znamenalo velký úspěch, neboť porazilo favority přespolních běhů – sportovní školu v Jilemnici. Škoda, že nepostupují do krajského kola, kde by jistě dívky měly šanci obsadit přední místa. Druhé místo mezi jednotlivci obsadila Tereza Chrástová a v závěsu doběhla na třetím místě Magda Bergerová. Starší žákyně (Magda Hrnčířová, Anna Pokorná, Denisa Zahradníková, Aneta Gottvaldová) obsadily třetí místo. Starší žáci družstvo nevytvořili, reprezentoval je pouze jeden žák Tomáš Exner, který se umístil na 8. místě.

Dík patří všem žákům, kteří byli ochotni si změřit své síly s ostatními i přesto, že nezvítězí. Umění je i prohrávat, což je ve sportu velice běžné. Je vidět, že ještě alespoň někteří mají radost a chuť reprezentovat naši školu. Doufám, že další závody opět obsadíme v tak hojném počtu a sportovního ducha neztratíme.

Ostatní sporty

V průběhu podzimu se rozběhla školní a základní kola řady do soutěží. Do bojů zasáhli především mladí fotbalisté ve školních kolech McDonald cupu (1. stupeň) a Coca Coly cupu (2. stupeň). V této soutěži proběhla již kvalifikace, která přisoudila studenecké škole tradičního soupeře ZŠ a MŠ Libštát. Fyzicky zdatnější soupeř v dramatickém zápase s věkově mladším týmem studenecké školy třikrát dotahoval jednogólovou ztrátu, a tak muselo dojít ke střelbě penalt, v níž byli Studenečtí stoprocentní a postoupili do 1. kola, kde je čekají silní soupeři (Turnov, Semily, Malá Skála).

ZŠ a MŠ Studenec – ZŠ a MŠ Libštát 3:3 (3:3) penalty 5:4

Branky: Jiří Ježek, Patrik Kandra, Pavel Šír

Penalty: Tomáš Exner, Pavel Šír, Patrik Kandra, Jan Šimůnek, Matyáš Hrubý

Sestava: Reiner – Stránský, Šimůnek, Efenberk, Synek – Kratochvíl, Exner, Hrubý, Jiří Ježek – Kandra, Šír (Jezdinský, Tomáš, Kalenský, Jakub Ježek, Vondra, Grof).

Olympijský víceboj

Studenecká škola se také zapojila do Olympijského víceboje a stihla se zaregistrovat mezi 500 prvními školami. Obdrží tak sportovní vybavení, žáci prvního až třetího ročníku dostanou sportovní žákovskou knížku a škola může požádat o návštěvu sportovní hlídku, kterou tvoří čeští olympionici. První soutěže budou zahájeny již v průběhu října.