Na závěr prázdnin připravila T. J. Sokol pro děti tradiční tábor. V pondělí 18. srpna se u sokolovny sešlo 18 přihlášených dětí. Vedoucí připravili program, který byl nejen sportovní, ale i naučný a pestrý a tím pro děti zajímavý.

V průběhu tří dnů si děti vyzkoušely základy atletických disciplín, setkaly se s pracovníky rychlé záchranné služby. Cestou na Strážník se dozvěděly mnoho zajímavostí o přírodě a po návratu z celodenního výletu do Krkonoš je bolely nohy. Poslední den se děti věnovaly výtvarné činnosti, kde mohly využít své umělecké nadání. Odpoledne se pochodovalo do Penzionu Trautenberk, kde tábor vyvrcholil koupáním, výbornou palačinkou a předáním diplomů.

Při loučení děti litovaly, že tábor byl jenom třídenní. A to byla pro všechny vedoucí největší odměna.

Posvícenský koláč

Vždy v září začíná školní rok, ve Studenci je posvícení a T. J. Sokol pořádá závod v přespolním běhu. Letošní 47. ročník Posvícenského koláče a 39. ročník Memoriálu Mirka Háka se uskutečnil v sobotu 13. září. Závod byl zařazen do Poháru krajského svazu lyžařů a do Poháru východních Čech, tím byla zaručena početná a kvalitní účast. Závod byl připraven pro třicet věkových kategorií od dětí předškolních až po muže veterány.

Závod měl tradičně hladký průběh, zdravotní služba neměla žádnou práci, svítilo sluníčko, všech 643 závodníků doběhlo do cíle, více jak stovka předškolních dětí si po závodě pochutnala na tradičních koláčích.

Studeneckých závodníků startovalo 103, nejvíce dětí v předškolních kategoriích. Obliba běhu zasáhla i Studenec – startovalo osm místních žen a deset mužů.

Závod žen byl ve znamení startu Eva Nývltové-Vrabcové z Trutnova, úspěšné účastnice ZOH v Soči a naší nejlepší běžkyně – vítězky letošních Běchovic. Memoriál Mirka Háka v mužských kategoriích na 6 km byl soubojem reprezentačních lyžařů – s převahou vyhrál Ondřej Horyna, také z Trutnova. Z místních borců byli nejrychlejší sourozenci Bartoňovi – Eva a David.

Pro tradiční posvícenské koláče si na stupně vítězů vystoupili:

1. místo:Oldřich Tomáš, Zuzana Tomášová, Matyáš Munzar
2. místo:Aneta Šedivá, Marek Šulc, Markéta Štefanová, Jan Štefan, Magda Bergerová
3. místo:Anna Stodolová

Putovní cenu Květy Jeriové pro nejlepšího studeneckého závodníka v žákovských kategoriích získala po roční zdravotní přestávce za druhé místo starší žákyně Magda Bergerová.