Školní sportovní klub

Vydání: Číslo 6/2014

Školní kolo McDonald Cup

V kategorii 4.–5. třída se školního kola fotbalového McDonald Cupu zúčastnilo rekordních 8 družstev s celkem 64 hráči naší školy. V téměř nekonečném fotbalovém klání se spoustou branek uspěli favorité z 5. třídy, konkrétně 5. B (Vancl, Trejbal, M. Šulc, Urban, Ulvr, Šimůnek, Mazánek), kteří neměli konkurenci při drtivém skóre 47:1. Dalšími v pořadí byli překvapivě hráči 4. B (Doubek, Štefan, Krebs, Vaníček, Vrbata, Mečíř, Berger, D. Šulc), když dokázali zdolat dalšího favorita turnaje 5. A (D. Jandura, T. Jandura, Falta, Junek, Pauček, Korda, Jílek). Její hráči se tak museli smířit se třetím místem. Čtvrtí skončili hráči 4. A a na pátém místě byli hráči 5. B1. Šesté místo patří družstvu 4. B1, které však jako jedno ze dvou, čistě dívčích družstev, opanovalo svojí kategorii dívek. Sedmí skončili hráči 5. A1 a poslední hráčky 4. A1, které obsadily druhé místo v kategorii dívek. Nezbývá než všem hráčům a hráčkám poděkovat za kvalitní fotbalové výkony a pochvalu si zaslouží i učitelé, paní učitelka Líkařová a pan učitel Baudyš, za rozhodování rekordních 28 zápasů, což znamenalo strávit na hřišti více než 5 hodin, konkrétně málo uvěřitelných 336 minut. U dalších fotbalových bitev se tak těšíme zase na viděnou.

V kategorii 2.–3. třída se školního kola fotbalového McDonald Cupu zúčastnilo 36 hráčů a hráček naší školy. V urputném boji se spoustou branek uspěli favorité z 3. třídy, konkrétně 3. A (Bachtík, Sladovník, Ryashko, Prošvicová, Suchánková, Lejdarová, Tauchmanová, Sedláková), kterým na záda silně dýchali hráči 3. B (Novotný, Efenberk, Pfeifer, Hofman, Svatý, Ott, Tropp). Dalšími v pořadí byli hráči 2. A (Munzar, Hochel, Buďárek, Huřťák, Planík, Horáček, Červinka), čtvrtí skončili hráči 2. B a na pátém místě se umístily hráčky ze 2. A, které však jako jediné čistě dívčí družstvo opanovaly svojí kategorii dívek. Opět nezbývá než všem hráčům a hráčkám poděkovat za kvalitní fotbalové výkony.

Coca Cola chlapci

Po domácím penaltovém vítězství nad Libštátem postoupil věkově mladý tým do dalšího kola, které proběhlo v Semilech za účasti škol ze Semil (Nad Špejcharem), Turnova (28. října) a Malé Skály. Všichni hráči opět podali bojovný výkon podpořený i nápaditou kombinací, ale na mnohem starší soupeře nestačili. V jejich řadách totiž nastupovali převážně hráči z devátého ročníku a navíc mnozí s ligovými starty za žákovská družstva Jablonce a Liberce, základem studeneckého výběru byli hráči šestého ročníku.

Školská futsalová liga

V prvním kole školské futsalové ligy pro 6. až 7. ročník se v semilské sportovní hale střetli studenečtí hráči se soupeři z Vrchlabí (Školní) a Semil (F. L. Riegra). I když své soupeře herně převyšovali, nakonec zásluhou velkého množství chyb v obraně a citelné absence nemocného Matyáše Hrubého svým soupeřům podlehli a v postupové soutěži tak skončili hned v prvním kole.

Motokros na naší škole

Žáci studenecké školy se ve svém volném čase věnují i dalším sportům a určitě si zaslouží, aby se o nich dozvěděli také čtenáři Studeneckého zpravodaje. Možná jen několik čtenářů ví, že žáky studenecké školy jsou také dva výborní motokrosoví závodníci. Jsou to Petr Grof a Jiří Hubálovský z Čisté u Horek.

První z nich, Petr Grof, se již v loňském roce svezl v rámci kvalifikace MS a v letošní sezóně přesedlal z motocyklu KTM 85 na KTM 125. V závodech pořádaných mateřským klubem SMS Pardubice a ostatních závodech získával cenné zkušenosti mezi licenčními jezdci této třídy.

Jiří Hubálovský na motocyklu KTM 85 obsadil 3. místo v seriálu SMS Pardubice, i když pro zranění nohy a poruchy motocyklu neodjel všechny závody. Dále se zúčastnil několika závodů série Motocross cup a získal celkové 2. místo.

V posledním závodě v polské Bogatynii bojoval o celkové vítězství, ale v boji o čelo závodu přišel nebezpečný pád se zraněním páteře.

Pokud mu lékaři dovolí v příštím roce dále závodit, přesedlal by na Yamahu 125. I proto popřejme oběma závodníkům do dalšího závodění hodně úspěchů, málo karambolů a hlavně hodně zdraví a žádné zranění.