T. J. Sokol Studenec

Vydání: Číslo 1/2015

Soustředění Horní Mísečky

Druhý víkend v prosinci strávila lyžařská parta SOKOLA STUDENEC na Horních Mísečkách. Ve čtvrtek 11. prosince snad kvůli nám napadlo na Horních Mísečkách pár centimetrů sněhu. Hurá, den nato zamíří dvacet studeneckých lyžařů směr Pražská bouda. V paměti jsme vydolovali své lyžařské umění a snažili jsme si ho zdokonalit. Sněhu nebylo mnoho, proto i lyžařské stopy jsme si museli vytvořit sami, ale jezdilo se nám krásně! Pan trenér Petr Plecháč nás natočil na video a vysvětlil nám, jaké děláme chyby při klasické technice běhu. V sobotu se jezdilo krásně. Večer jsme si užili legraci při soutěžích i poučení u výkladu Petra Plecháče mladšího „Jak se zachovat v lavině i o jiných nebezpečenstvích hor“. Společně jsme oslavili kulaté narozeniny Vládi Junka a přednesli mu báseň „Drahý Vláďo náš“. Nedělní ráno nás však přivítalo deštěm a velkým úbytkem sněhu. Ranní trénink přizpůsobili trenéři špatným podmínkám a přesunuli své svěřence na sjezdovku na Medvědín, kde technický sníh nebyl ještě tolik poznamenán celonočním deštěm. Děti si i přes nepřízeň počasí lyžování užily, zasoutěžily si, vyzkoušely obratnost a raději hurá domů do sucha a tepla!

Doufáme, že příští rok bude počasí moudřejší a my si užijeme lepší lyžovačku!!!

Drahý Vláďo náš,

nesnadno a velmi těžce
nám všem uvěřit se nechce,
že za šestým křížkem právě začínáš.
Tak přejeme Ti za náš lyžařský oddíl,
ať na všech akcích společných máš svůj velký podíl.
Ať ke krásným ženám jsi vždy lísán,
ať prosperuje Mitsubishi, Renault, Nissan.

Rozloučení s rokem 2014

K výstupu na horu Strážník, která je spojena loučením s koncem roku, pozvala T. J. Sokol Studenec občany ze Studence a Zálesní Lhoty.

Letošní výstup provázelo zimní počasí – teplota byla kolem nuly, sluníčko zůstalo schované za šedými mraky a poprašek sněhu dotvořil zdání pravé zimy.

Výstup byl zahájen ve tři hodiny u sokolovny, trasa tentokrát vedla údolíčkem pod skokem a kolem Junkova hájku se stoupalo ke kótě 630 m n. m. Na Strážník letos přišlo 280 poutníků. Rozhodli se vyměnit domácí pohodlí a vánoční lenošení za trochu pohybu, které bylo navíc spojeno se setkáním se stejně příjemnými lidmi.

Po zapálení ohně starosta Sokola Jaroslav Hák přivítal všechny účastníky setkání. Letos bylo vzpomenuto stoletého výročí 1. světové války a jejího dopadu na život ve Studenci a v Zálesní Lhotě. Nato jsme přivítali tradiční hosty – manžele Josefa a Helenu Hákovi, kteří s harmonikou, kytarou a trubkou dokázali vytvořit výbornou náladu, kterou provázel společný zpěv a přípitky s přáním všeho dobrého v přicházejícím roce 2015.

Přebory ČOS v běhu na lyžích

17. ledna

T. J. Sokol Studenec je tradičním pořadatelem Přeboru ČOS v běhu na lyžích. Počátek letošní zimy byl opět značně rozpačitý a na domácích tratích ve Studenci by se mohl uskutečnit pouze závod v přespolním běhu. Proto pořadatelé závod přeložili do Vrchlabí, kde místní Spartak zapůjčil umělým sněhem zasněžený okruh dlouhý 1600 m. Celé sobotní dopoledne byla teplota 2 až 4 stupně nad nulou, bylo zataženo a nechybělo ani drobné mrholení.

Startovalo se hromadným startem a jednotlivé kategorie kroužily na kolečku dle délky svých tratí. Závod byl současně i veřejným závodem, celkem se zúčastnilo 126 závodníků, z toho polovina byli sokolští závodníci. Ve výsledcích měli převahu studenečtí závodníci, v žákovských kategoriích však s nimi sváděli vyrovnané boje zástupci Sokola Skuhrov. Diplom za získání titulu „Skokan roku“, kterým se oceňuje zlepšení výkonnosti oproti minulému roku, získali závodníci Sokola Velké Hamry.

Na startu chyběly dorostenecké kategorie, částečným důvodem mohla být termínová kolize se závody Českého poháru. Zajímavé a hodnotné byly výkony v kategoriích dospělých, pochvalu zaslouží tradiční účastníci z Horní Branné a především jediní zástupci moravských žup – muži Sokola Blansko.

Přebory ČOS:
1. místo:Karolina Paulová, Vojta Trejbal, Markéta Štefanová, Jan Štefan, Linda Zahradníková, Vít Štefan, Renata Trejbalová, Jan Boura, Vladimír Junek
2. místo:Jolana Kovářová, Zuzana Bourová, Veronika Bergerová, Matyáš Militký, Marie Bergerová, Miloš Tauchman
3. místo:Barbora Chrástová, Matěj Tauchman, Bára Šulcová, Leonard Losík, Magda Bergerová, Michal Hák
4. místo:Petra Brožová, Tereza Chrástová
5. místo:David Zahradník