Nejlepší moderátoři studují na gymnáziu

Vydání: Číslo 2/2015

Ladislav Stránský (septima) se stal vítězem celostátní soutěže Mladý moderátor, tentokrát Mladý sport moderátor, která se uskutečnila 5. března 2015 v České Lípě.

Co o soutěži říká sám vítěz?

„Celý soutěžní čtvrtek se nesl ve výborné atmosféře. Nejdřív proběhly pracovní workshopy s Vojtěchem Bernatským, hlavním porotcem soutěže, dále s Martinem Kočárkem, Petrou Chocovou a dalšími. Bylo to opět super a hodně nám to dalo.

Co se týče samotné soutěže, z naší čtyřčlenné skupiny Gymnázia a SOŠ Jilemnice jsem zahájil soutěž já. Myslím si, že se mi to docela povedlo a byl jsem rád i za pochvalná slova porotců.

Poté následoval Lukáš Kuřík (kvarta), na kterém byla znát tréma. Do druhého kola se sice nedostal, ale nabral zkušenosti a už se těší na další ročník. Tomáš Brož (1. A) předvedl v prvním kole dobrý výkon a ve své kategorii postoupil. V ní soutěžil i Tomáš Pavlík (2. V), který byl podle mého lepší než Brož, ale nepostoupil. Porota měla naprosto jiný názor než já.

Po obědě jsme se dozvěděli výsledky a byly výborné. Už po prvním kole jsem vedl a Brož postoupil z pozice číslo tři. Opět, jako v předchozím ročníku, jsem si vylosoval Lucii Sinkovou, rozhlasovou moderátorku, se kterou jsem vedl rozhovor. Následovalo moderování němého videa. Znovu jsem byl moc spokojený, soupeři dostali nižší body a už jsem tušil, co se děje. Brož předvedl standardní výkon, ale na postup na druhou nebo první příčku to nestačilo.

Následovalo vyhlášení výsledků a moje obrovská radost! Zvítězil jsem!

Tomáš Brož svým třetím místem zpečetil náš moderátorský úspěch.

Potvrdilo se, že naše gymnázium dlouhodobě připravuje nejlepší mladé moderátory v republice a již poněkolikáté jeho žáci zvítězili v nejprestižnější kategorii.

Naše poděkování patří vedení školy za podporu a dopravu nás soutěžících.“

rozhovor s vítězem Ladislavem Stránským vedla organizátorka soutěže na gymnáziu a SOŠ PaedDr. Nataša Nováková