Orel

Vydání: Číslo 2/2015

Ženy zvítězily ve Východočeském volejbalovém poháru

Zimní pauzu mistrovské soutěže ženy pravidelně vyplňují účastí ve Východočeském volejbalovém poháru. Největším úspěchem v této soutěži bylo pro naší jednotu doposud 3. místo v roce 2013, tedy před dvěma lety, kdy děvčatům uteklo prvenství o pouhé 4 míče. Letos se děvčata opět do poháru zapojila. Po prvním turnaji to s týmem nevypadalo nikterak slavně, přesto děvčata zabojovala na druhém turnaji a zajistila si účast v osmičlenném semifinále (z původního počtu 12 týmů). Semifinálový turnaj se odehrál u nás ve Studenci. Tým do něho nevstoupil vůbec dobře a hned v prvním utkání utrpěl porážku s týmem Stěžer. Ve druhém utkání se však hra našeho týmu výrazně zlepšila a výsledkem bylo suverénní vítězství nad favoritem celého poháru, týmem Nového Města nad Metují. Ve třetím utkání s Albrechticemi děvčata potvrdila roli favoritek a příprava na finálový turnaj mohla začít.

Finálový turnaj se konal v neděli 15. března v Česticích. V prvním utkání děvčata přehrála v třísetové bitvě domácí hráčky z Kostelce nad Orlicí a ve druhém utkání si hravě poradila s přemožitelem ze Studence s týmem Stěžer. Poslední utkání turnaje s týmem Třebechovic bylo tedy přímým soubojem o prvenství ve Východočeském poháru. Náš tým zvítězil poměrně hladce v prvním setu. V následujícím však podlehl po obrovské bitvě v neuvěřitelném poměru 34:36. Děvčata se však nedala zlomit a v tie-breaku deklasovala soupeřky poměrem 15:4!

Obrovský úspěch našeho volejbalu byl podtržen ještě individuálními cenami – Mirka Šikolová převzala cenu pro nejlepší nahrávačku a Eva Horáčková byla vyhlášena nejlepší smečařkou Východočeského poháru.

Žáci zakončili mistrovskou soutěž, muži se blíží také ke konci

Žáci zakončili mistrovskou soutěž ve stolním tenisu. A-tým bojoval ve skupině o 13. místo, kde v těsném souboji podlehl týmu Železnice 3:4, s dalšími týmy (Lány, Valdice) si náš tým poradil hladce 7:0 a celkově tak skončil na 14. místě v celkovém hodnocení šestnácti týmu jičínského okresu. Nejvíce bodů za tým získal Dominik Urban, dále v týmu nastupovali Šimon Urban a bráchové Daniel a Jakub Šulcovi.

B-tým si vedl o poznání lépe a bojoval v závěrečném turnaji o medaile. Ty našim hráčům však utekly doslova o pár míčků. Po prohře s dominantní Libání hráči porazili tým Miletína 4:3, ale stejným poměrem podlehli týmu Lázně Bělohrad, a tak skutečně rozhodovaly míče ze vzájemných zápasů a tam náš tým dopadl nejhůře. I tak je 4. místo v celkovém hodnocení jičínského okresu skvělým úspěchem. Nejvíce bodů získali Tomáš Exner, František Kuřík a Lukáš Kuřík. Dále za tým nastoupili bráchové Dominik a Patrik Pekárkovi.

Mistrovské soutěže mužů skončily po uzávěrce Zpravodaje. C-tým hraje závěrečnou část OP2 a zatím mu patří 3. místo. B-tým zvítězil v okresním přeboru 1. třídy a bude bojovat o účast v krajském přeboru, který však s velkou pravděpodobností opustí náš A-tým, který je zatím na předposledním místě. Za B-tým nasbírali nejvíce bodů přespolní hráči Jiří Hrubý, Jan Suja a Miloš Tesař. Ze Studenečáků jim nejvíce vypomohl Jenda Kuřík ml. Podrobnější informace o konečných výsledcích stolního tenisu přineseme v příštím čísle Zpravodaje.

Studenecký silák se zabíjačkou

V sobotu 9. května se uskuteční tradiční soutěž o nejsilnějšího muže Studence, kterou vás opět provedou zkušení organizátoři Pavel Mečíř s Pavlem Vaníčkem. Současně proběhne také již tradiční „orelská zabíjačka“. Všichni jste srdečně zváni.

Závěrem přinášíme pozvánku na letošní akce:

9. 5.10.00Studenecký silák se zabíjačkou Fandy Horáčka
9. 5.10.00volejbal ženyOrel Studenec – TJ Sokol Jezbiny
16. 5.10.00volejbal ženyTJ Harant Pecka – Orel Studenec
23. 5.10.00volejbal ženyOrel Studenec – TJ Sokol Bílá Třemešná „B“
24. 5.10.00volejbal ženyOrel Studenec – TJ Sokol Bílá Třemešná „C“
30. 5.10.00volejbal ženyTJ Spartak Vrchlabí – Orel Studenec
6. 6.10.00volejbal ženyOrel Studenec – TJ Lánov
13. 6.10.00volejbal ženyTJ Sokol Dřevěnice – Orel Studenec
27. 6.víceboj smíšených čtveřic
29. 8.8.00volejbal mixyvolejbalový turnaj „Studenecké mixy 2015“
30. 8.14.00akce dětiDětské soutěžní odpoledne
5. 9.20.00kulturaVelký letní bál v sokolovně
14. 11.20.20kulturaSvatomartinský folkový večer