Školní sportovní klub

Vydání: Číslo 2/2015

Plavecká štafeta Jičín Plaveme s EU

V polovině března jsme tradičně vyrazili s dětmi třetích až šestých tříd do plaveckého bazénu do Jičína v rámci korespondenční plavecké štafety Plaveme s EU. V jičínském bazénu je vždycky hezky. Ne jinak tomu bylo i tentokrát. Po uplavání 25 metrů na čas (což pro naše děti nebyl žádný problém), si všichni plavci mohli užít tobogánu, divoké řeky, vířivek, páry a skokanského můstku. Bylo to příjemně strávené jarní odpoledne.

Nejlepší výkony:
3.–5. třída dívky
Hrubá Vendula19,3
Sedláková Adéla20,9
Huřťáková Karolína21,3
3.–5. třída chlapci
Šimůnek Matěj21,0
Trejbal Lukáš22,4
Mazánek Petr25,8
6. třída dívky
Bergerová Veronika23,7
Cermanová Eliška26,5
Jará Erika31,6

Halová fotbalová sezóna

Školní halová fotbalová sezóna pro studeneckou školu již skončila. Možná málokdo ví, že se vlastně v hale provozují tři odrůdy tohoto sportu, futsal, sálová kopaná a halová kopaná. Liší se v drobnostech svými pravidly, ale především používaným míčem.

Ve školské futsalové lize dívek vyrazily studenecké slečny na dalekou pouť do Skutče, kde je měly čekat další čtyři týmy. Trutnovské školy však nedorazily, a tak sehrály turnaj systém dvakrát každý s každým. Na postupující celek ze ZŠ Pardubice Ohrazenice sice nestačily, neboť měly ve svém středu několik ligových žákyň, ale domácí ZŠ Skuteč porazily, a vybojovaly si tak druhé místo. Nejlepší střelkyní byla s 5 brankami Ila Vavreková, zbylé přidala z pozice „libera“ Míša Šimůnková, pochvalu zaslouží bojovnice Linda Zahradníková a Simona Bartoňová v brance.

Kluky čekalo nejprve okrskové kolo v halové kopané v Jilemnici, kde sice podlehli domácí ZŠ Komenského, ale porazili jilemnické gymnázium, a tak postoupili do okresního kola do Lomnice. Zde sice po vyrovnaných zápasech obsadili až 9. místo, ale jádro týmu bylo tvořeno žáky 6. ročníku, kteří bojovali s hráči o 4 roky staršími. Střelecky se dařilo Patriku Kandrovi, který se stal s 5 brankami nejlepším střelcem turnaje, výborné výkony podával i Míra Stránský.

PaedDr. Petr Junek