SK Studenec

Vydání: Číslo 3/2015

Fotbal

Podrobné statistiky za celou sezónu vždy přinášíme v prázdninovém čísle Studeneckého zpravodaje, a tak v tomto čísle se letem světem proletíme fotbalovým děním. Fotbalová asociace ČR chce od nové sezóny spustit elektronický systém řízení soutěží a v současné době je každý oddíl povinen nahrát fotografie všech registrovaných hráčů do tohoto systému. Tento systém již funguje třeba v Německu a na Slovensku a je určen nejen pro vlastní organizaci soutěží, ale pochopitelně i pro veřejnost. Na překážku je v současné době určitý nedostatek informací a stavu příprav tohoto systému, neboť by měl být spuštěn již od 1. července 2015 se zahájením nové sezóny.

S blížící se novou sezónou probíhají i jednání o počtu přihlašovaných mužstev do nových soutěží. A i v této situaci je hlavním problémem nedostatečná informovanost o nové legislativě v oblasti registrace hráčů a různých druzích startu (střídavý start, sdružený start, farmářské týmy). Koncem května proběhla jednání se zástupci Sokola Martinice, FK Dolní Kalná a FK Baumit Jablonec nad Nisou o vzájemné spolupráci. Na počet přihlášených týmů bude mít právě největší vliv nová fotbalová legislativa v oblasti registrace hráčů.

Určitě po několika letech nepřihlásíme tým dorostu, který dohrává soutěž s vypětím všech sil a je otázkou, zda soutěž dohraje. Jednoznačná je situace v mladší a starší přípravce, kde přihlásíme minimálně čtyři družstva. V kategorii mladších a starších žáků chceme spolupracovat s výše uvedenými kluby.

V mistrovských soutěžích dospělých jsou oba týmy postiženy nebývalou marodkou, což je na druhé straně určitou tradicí. Oba týmy mají přes třicet aktivních hráčů, zapojují se i dorostenci, a přesto na konci sezóny je obtížné dát dohromady jedenáctku. Asi je někde chyba, nejen v těch „zraněních“. Sokol Kruh odehrává již několik sezón za sebou celou soutěž s kádrem 15 hráčů, což je ve Studenci nemyslitelné. Je třeba potom obdivovat trenéra Vlada Letkovského, který připravuje perfektní tréninky pro pár hráčů, a vedoucí mužstev, kteří se mění v telefonní ústřednu. Snad začátek nové sezóny přinese nový impuls. Výsledkově oba týmy dohrají v poklidných vodách středu tabulky, i když jejich výsledky jsou jako na houpačce.

V mládeži má paradoxně nejblíž k jistému místu na stupních vítězů dorost, šanci na okresní titul mají ještě mladší žáci, o místa na stupních vítězů se ještě perou i obě přípravky. S výsledky mládeže panuje spokojenost jako v předchozích letech, jen se nám ti fotbalisté potom někam ztrácejí.

Orientační běh

Sezóna orientačního běhu je již v plném proudu a i studenečtí běžci mají za sebou téměř tři desítky závodů po celé České republice od Valašského Meziříčí až po Kašperské hory. Nejvíce se zatím daří dvojici Markéta Štefanová a Magda Chrástová v kategorii D10, kde suverénně ovládají čelo Východočeského žebříčku. Dalším úspěchem je rozhodně nominace Terky Chrástové na Olympiádu dětí a mládeže za Liberecký kraj (druhá polovina června v Plzni).

Podrobné výsledky jarní části sezóny přineseme po jejím ukončení v příštím čísle Studeneckého zpravodaje.

Další zprávy

Nejvýznamnější lehkoatletickou akcí v semilském okrese je Memoriál Ludvíka Daňka, který se koná tradičně v Turnově na stadionu, kde Ludvík Daněk hodil světový rekord. Mezi závodníky se objevil i Marek Uvizl, který skončil v běhu na 800 m na 4. místě časem 1:57,13, mezi pozvanými hosty byli sportovci ze Studence jako partneři tohoto významného závodu. Řadu úspěchů coby lovec autogramů zaznamenala naše úspěšná a všestranná sportovkyně Markéta Štefanová.