Mladí hasiči ze Studence „mladší Soptíci a starší děti“

Vydání: Číslo 4/2015

MH starší soutěž v Semilech

V sobotu 16. 5. 2015 byly děti na soutěži v Semilech. Byla to soutěž ze Soptíkova poháru. Jako vedoucí jeli Pepik Vancl a Lukáš Kalenský. Pomáhal jim Péťa Hák. Děti soutěžily v požárním útoku a ve štafetovém běhu s překážkami CTIF. Bylo to náročné a děti skončily na 10. místě z 19 družstev.

Jely tyto děti: Eliška H., Eliška Dr., Barča V., Nikča H., Tom P., Dany M., Adam K., Luky L., Filip U. a Honzík G.

Konečné pořadí za jarní kolo Poháru dráčka Soptíka je tak pro naše družstvo starších A místo 9. s 9 body a pro družstvo starších B místo 26. s 1 bodem (byli pouze na jedné soutěži). Celkový počet soutěžících je 28.

Plamen 2015 (okresní soutěž)

V sobotu 30. 5. 2015 se konala v Nedaříži okresní soutěž v požárním sportu – Plamen. Za Studenec jela bojovat tři družstva. Dvě mladší a jedno starší. Počasí nám přálo. Bylo celkem pěkně, tak jsme po přihlášení a nástupu začali obíhat jednotlivé disciplíny. Bylo toho opravdu hodně. Štafeta 4 × 60, štafeta CTIF, štafeta dvojic a požární útok. K tomu ještě starším dětem přibyl útok CTIF – který je velice náročný na přesnost. Musím je moc pochválit. Běhaly s velikým nadšením. Dokonce i naši nejmladší, které při útoku překvapila přeháňka. Za pilné běhání jsme si všichni pochutnali na bramborovém salátu a sekané. K tomu děti dostaly krabičku pitíčka. Někteří nedočkavci odjeli domů dříve na Studenecké míle, ale pár nás zůstalo na vyhlášení a vyzvedlo pohárky a diplomy. Všem za jejich snahu děkuji a těším se na další společně strávené chvíle.

Naše družstva a umístění:

Mladší A – Kuba Trejbal, Klárka Kubátová, Lukášek Jiřík, Honzík a Lukášek Vanclovi, Nikča Hamáčková, Ráďa Link, Tom Podzimek, Ondra Vaníček a Danda Mečíř – byli na místě 9. z 20 družstev.

Mladší B – Andělka Tušiaková, Jolanka Kolářová, Zuzanka Vanclová, Janička Vanclová, Tonda Bartoň, Kubík Vaníček, Šárka Hamáčková, Péťa Brožová, Barunka Bulušková, Natálka Háková a Barunka Chrástová – obsadili místo 17. z 20 družstev.

Starší – Eliška Hamáčková, Jirka Ježek, Adam Kalenský, Barča Vanclová, Filip Ulman, Luky Link, Josef Vancl, Martin Jerie a Eliška Drbohlavová – vybojovali místo 6. z 25 družstev.

Předložená kronika MH, o kterou se letos starala Eliška Hamáčková, byla v pořádku a děti za ní neobdržely žádné trestné body.

Rozhodčí za Studenec: Petra Brožová a Tomáš Trejbal byli na štafetě 4 × 60.

MH starší soutěž v Čermné

V sobotu 13. 6. 2015 byla soutěž v Čermné. Za Studenec jelo jedno družstvo – pouze nejstarší děti. Bylo krásné počasí – velice teplo. Soutěž se konala v areálu koupaliště, což bylo velmi příjemné. Dětem se útok povedl, takže nám vybojovaly 2. místo. Dostaly sladkosti a šampáňo, které si ještě na soutěži vypily z vyhraného poháru. Po odběhnutí útoku jsme naskákali do bazénu, ale ještě nebyl pořádně prohřátý, tak jsme jim delší pobyt ve vodě nedovolili. Přesto to byla pohodová soutěž a moc se nám tam líbilo. Ještě před odjezdem děti dostaly langoše a ve 13.00 jsme jeli domů.

Jely tyto děti: Adam K., Jirka Ježek, Filip Matuška, Josef V., Eliška H., Eliška Dr., Barča V. a Nikča Hamáčková. Vedoucí: Lukáš Kalenský a Pepik s Verčou Vanclovi.

Verča Vanclová

MH soutěž v Dolní Kalné

V sobotu 20. 6. 2015 se konala v Dolní Kalné soutěž v požárním útoku s názvem „O pohár starosty SDH Dolní Kalné“. Nástup družstev byl v 10.00 (14 družstev mladších a 6 družstev starších). Děti si zde vylosovaly startovní pořadí a v 10.30 se začalo soutěžit. Za Studenec se zúčastnila 3 družstva mladší kategorie a 1 družstvo starší kategorie. Nejprve soutěžily děti mladší a pak starší v disciplíně 1× požární útok. Všem se útok velice povedl. Jsou už opravdu sehraní. A to se ukázalo i na výsledkové listině, kde jsme obsadili krásná místa.

Výsledková listina:

Mladší: 1. Třebihošť 21,24, 2. Hostinné 22,25, 3. Dolní Branná A 24,08… 7. Studenec C 28,63… 9. Studenec B 31,78, 10. Studenec A 35,31… 14. Čistá u Horek.

Starší: 1. Studenec 18,66, 2. Dolní Kalná 20,06, 3. Avon Rudník 24,15… 6. Třebihošť.

Studenecké děti, které se zúčastnily a převedly skvělé výkony:

Mladší Studenec A pod vedením Verči Vanclové: Radim Link, Petruška Brožová, Tomáš Podzimek, Tonik Bartoň, Ondra Vaníček a dvě pomocnice z jiného SDH

Mladší Studenec B pod vedením Mirky Vanclové: Táňa Hamáčková, Barča Bulušková a Šárka Hamáčková, Janička Vanclová, Barča Chrástová, Toník Bartoň a Kuba Vaníček, strojník – Lukáš Kalenský

Mladší Studenec C pod vedením Mirky Vanclové: Natálka Háková, Jolanka Kolářová, Klárka Kubátová, Zuzka Vanclová, Andělka Tušiaková, Jakub Trejbal a Lukášek Jiřík, strojník – Lukáš Kalenský

Starší Studenec pod vedením Lukáše Kalenského: Adam Kalenský, Jirka Ježek, Josef Vancl, Eliška Hamáčková, Barča Vanclová, Danda Mečíř a Lukáš Link. Tyto děti si domů odvezly na krku zlaté medaile, pohár, diplom a tašku sladkostí. Gratulujeme. Jste naše jedničky :-)

MH mladší Soptíci – Poslední hasičák

Tento rok utekl jako voda a s ním i hasičský kroužek mladých hasičů Soptíků. V pondělí 22. června 2015 si pro nás dráček Soptík připravil cestu plnou úkolů s názvem „Po stopách dráčka Soptíka“. Ale to dráček nevěděl, že se zatáhnou mračna a bude pršet a pršet. Proto jsme bohužel po jeho stopách nemohli jít. Schovali jsme se proto do místní školky. Mladým hasičům jsme po přivítání rozdali jejich vysoutěžené diplomy a drobné ceny. Připomněli jsme si vše, co jsme tento rok zažili. Naše povídání nám doplňovaly fotografie.

Nakonec jsme všem dětem poděkovali a rozdali klíčenky na krk s nápisem Mladý hasič 2014/2015 – Soptíci Studenec. Na této klíčence měl každý zlatou papírovou medaili za 1. místo „za úspěšné plnění hasičských disciplín a za účast na hasičských soutěžích“. Mladí hasiči si je opravdu zasloužili za jejich aktivitu, píli a pracovitost. Po slavnostním předávání klíčenek následovalo občerstvení v podobě párku v rohlíku.

Přejeme všem mladým hasičům krásné, slunné a co nejdelší prázdniny a moc se těšíme na září, kdy se budeme opět připravovat na hasičské soutěže, hrát si a něco hezkého vyrábět.

Závěrem bych chtěla poděkovat také těm, kteří mladým hasičům věnují svůj volný čas. Děkuji všem maminkám, které chodí se mnou každé pondělí a pomáhají mi s dětmi. Jejich práce si moc vážím. Děkuji i všem, kteří mi pomáhali celý rok s dopravou na různé akce či soutěže. Tento rok oficiálně chodilo na hasičský kroužek 17 mladších mladých hasičů. Práce je to krásná, ale někdy náročná. Všem moc díky.

Více fotografií na hasici.studenec.cz

Miroslava Vanclová