Mladí hasiči ze Studence „mladší Soptíci a starší děti“

Vydání: Číslo 6/2015

Soustředění Soptíků

O víkendu 2. 10.–3. 10. 2015 se konalo hasičské soustředění pro mladé hasiče „Soptíky“ ve Studenci. Sešli jsme se v pátek v 16.00 a konec soustředění byl v sobotu v 13.00. Soustředění se zúčastnilo 23 dětí. Počasí nám přálo – svítilo sluníčko. Cíl soustředění byl jasný: zopakovat si veškeré poznatky na soutěžní hru Plamen, která nás v brzké době čeká.

Po příchodu jsme v pátek opakovali první pomoc, topografické značky, požární ochranu, grafické značky… a překonávali překážku po vodorovném laně. Moc jsme si oddychli, když bylo 20.00 a mohli jsme vyběhnout ven se svítícími náramky a chvíli si poběhat. Před spaním nás utišila pohádka Tři veteráni na DVD. Pak si děti ustlaly své pelíšky a odebraly se ke spánku. Vedoucí jim na dobrou noc přečetla pohádku a šlo se spát. V sobotu ráno jsme zhlédli na SDVD ZPV a orientovali mapu pomocí buzoly, abychom byli důkladně připraveni na závod hasičské všestrannosti nanečisto. V 10.00 náš závod začal a odstartovalo první družstvo. Závod byl připraven na louce za hasičárnou. Soptíci běhali po stanovištích a plnili úkoly podle směrnic hry Plamen.

Uteklo to jako voda a už tu byl čas uklidit hasičskou klubovnu. Poděkovat dětem za jejich účast. Rozdat sladkost a odměnu za jejich píli. Popřát jim hodně úspěchů na soutěži 17. 10. a rozejít se domů. Víkend se nám opravdu povedl. Zažili jsme spoustu legrace. Děkuji také všem, kdo mi pomohli s organizací. A teď už jen zbývá držet mladým hasičům Soptíkům při jejich premiéře v Jilemnici palce.

Miroslava Vanclová

Soutěž Plamen ZPV 2015

V sobotu 17. 10. jsme jeli v 8.00 do Jilemnice na okresní kolo hry „Plamen“ – ZPV (závod požárnické všestrannosti). Za Studenec jelo 6 hlídek po 5 dětech (4 mladší a 2 starší). Celkový počet všech hlídek na této soutěži: 44 hlídek v mladší kategorii a 44 hlídek ve starší kategorii + jednotlivci.

Na soutěži jsme se přihlásili a v 10.00 začal závod. Naše první hlídka vyběhla na trať ve 12.00 a pak už na trať vybíhali i ostatní hlídky ze Studence. Před startem jsme se posilnili obědem a zaběhali si v místní sokolovně. Po odběhnutí závodu dostal každý závodník medaili a diplom. Tento rok byla trať opravdu náročná kvůli počasí. Týden před soutěží pršelo a pršelo a všude bylo mokro a bláto. Mladí hasiči tak doběhli do cíle špinaví, ale šťastní. Asi kolem 14.30 jsme byli doma. Bylo to moc pěkné dopoledne, i když bylo sychravo a zima.

Naše hlídky:

Studenec mladší Soptíci (pod vedením Mirky Vanclové, Vlaďky Buluškové a Šárky Trejbalové) se umístili takto:

Studenec A – úžasné 4. místo – Janička Vanclová, Barunka Bulušková, Táňa Hamáčková, Šárka Hamáčková, Barunka Chrástová

Studenec B – 9. místo – Zuzanka Vanclová, Péťa Brožová, Natálka Háková, Andělka Tušiaková, Jolanka Kolářová

Studenec C – 38. místo – Jakub Trejbal, Klárka Kubátová, Mireček Greguš, Jaroušek Bulušek, Barunka Trejbalová

Studenec D – 28. místo – Kuba Vaníček, Vašík Tušiak, Fanda Bartoň, Tonda Bartoň, Jirka Hampl

(1. místo Poniklá A, 2. místo Jablonec B, 3. místo Víchová A)

Studenec starší děti (pod vedením Lukáše Kalenského a Verči Vanclové) dopadly takto:

Studenec A – 22. místo – Filip Matuška, Adam Kalenský, Danda Mečíř, Martin Jerie, Pepa Vancl

Studenec B – 42. místo – Radim Link, Ondra Vaníček, Nikča Hamáčková + dva pomocníci

(1. místo Jablonec A, 2. místo Poniklá A, 3. místo Semily A)

Podrobné výsledky naleznete na http://www.oshsemily.cz

Rozhodčí za Studenec: Jirka Vancl, Vladimír Hamáček, Mariana Gregušová, Petra Kolářová, Renata Lukešová

Všem dětem gratuluji k jejich výkonu. Jsou to šikulky. Soptíci svůj velký úspěch oslavili na pondělním hasičském kroužku. Dostali nanukáč se šlehačkou a každý si domů odnesl svůj diplom. A všem dospělým (rozhodčím, vedoucím, řidičům a pomocníkům) děkuji za jejich pomoc. Moc si toho vážím. DĚKUJI.

Miroslava Vanclová

Vyhlášení celkových výsledků soutěží „O pohár dráčka Soptíka“

V sobotu 24. 10. 2015 jsme jeli do Chuchelny na slavnostní vyhlášení celkových výsledků soutěží „O pohár dráčka Soptíka“. Sešli jsme se u hasičárny ve 14.00 hodin, převlékli se do dresů a vyrazili. Když jsme přijeli na místo, sedli jsme si ke stolům a čekali na začátek vyhlášení. Rozdělali jsme si křupky a tyčky, které byly připravené na stolech, a někteří si došli pro malinovku. Nejprve jsme si poslechli vyhlášení mladší kategorie. Ve starších následovalo vyhlášení „Krále požárních útoků“ a nakonec celkové vyhlášení všech soutěží „O pohár dráčka Soptíka“ starší kategorie, kde jsme si došli pro balónky, lízátka a pohárky za 9. místo. Nakonec jsme ještě zatleskali vítězům a vyrazili domů.

Barča Vanclová

Více informací a fotografiích naleznete na našich stránkách hasici.studenec.cz.