Geocaching ve Studenci

Vydání: Číslo 1/2016

Milí čtenáři,

jak už je známo, geocaching je hra, která vítá zaručeně každého. Pak už je na každém z nás, zda se do hry zapojí, nebo bude dál odolávat. Pakliže jste se na studenecké keškobraní dávno vrhli, máte za sebou už pěknou řádku tradičních keší. A jak už víme, kategorie tradičních keší je tou nejjednodušší. Je tedy na čase pustit se do kategorie náročnější, kam patří například mystery keš. A právě zmíněná „mysterka“ nás nutí k tomu, aby naše mozkové závity nezakrněly. A to přece chceme. Finální souřadnice, kde je krabička ukryta, musí každý kešer dopočítat, nebo je vyhodnotit dle daných indicií, podrobit se kvízům rozmanitých témat a podobně.

Po studeneckém rejdění, zahlédneš i jeleny je mystery keš zakončující představenou sérii geocachingových pokladů. A kde ji najdete? Odpovědí je oblíbený logický rébus – sudoku. Čísla v políčkách vyznačená písmeny dosaďte do uvedených souřadnic a místo úkrytu bude na světě.

N 50° 3A.BCD

E 15° 3E.FGH

Vyluštěno, dosazeno, zkontrolováno? K úspěšnému nalezení tak zbývá doplnit informace o nápovědu. Ta však říká: Chceš-li flákotu si opéct, musíš nejedno polínko mi donést.

Že už máte tip, kde by mohla být krabička ukryta? Výborně! Věřte, že tato zimní, jarní procházka vás rozhodně nezklame. Vždyť cílem každého zakladatele keše je se podělit o místo s výjimečnou atmosférou či historií. :)

Veronika Bachtíková