Pozvánka do knihovny

Vydání: Číslo 1/2016

Mary Higgins Clarková: Nikdy není pozdě

K příjemnému večeru jsem přidala kousek nočního času a knihu přečetla najednou. A byl to čas, který rozhodně neodepíšu jako ztrátu.

Autorku mám velmi ráda a tato kniha mi připadala jako jedna z nejlepších, které jsem od ní četla. Velmi zajímavá zápletka, čtenář sleduje hned dvě dějové roviny.

Setkání možných podezřelých z dávné vraždy a akutní nebezpečí, jež hrozí hlavní hrdince. Krátké kapitoly v závěru knihy vystupňovaly napětí.

Propracované osudy všech zúčastněných ukázaly, že v životě často není situace černobílá a je mnoho motivů, jež by mohly vést i k vraždě.

Vřele doporučuji.

Žasnu nad autorkou (* 1927), která je stále plná nápadů a dokáže je, dle mého názoru, skvěle napsat. U spisovatelů irského původu si zkrátka „sednu u ohně“ a nechám si vyprávět příběh.

Skrze její knihy jsem přesvědčená, že ji „znám“. Přijde mi otevřená a přímá. Pravdivá. Pevně věřím, že je taková, jakou ji vnímám skrze slova !

Přeji pevné zdraví a ještě mnoho knih jako je tato.

Carrie Adamsová: Kmotra

Popravdě jsem nečekala to, co jsem při čtení s údivem zjistila – velmi zdařile napsanou knihu.

Na autorčin styl jsem si zvykla rychle, obdivovala její inteligentní pohrávání se slovy, hořkosladkou atmosféru knihy, přesné vyobrazení postav a humor. Těch dějových linek, které sledují všechny osudy přátel hlavní osoby, bylo opravdu hodně a přitom to ani v nejmenším nevadilo, protože to celé propojila úžasná kmotra. I když nevím, zda by to slovo úžasná, nemělo být v uvozovkách.

Ale když se tak dívám kolem sebe a na sebe, tak kdo má patent na rozum a na moudrá rozhodování v situacích, které nám život každý den přináší? Ne, nejsem jako hlavní hrdinka, ale ano, hlavní hrdinka mi byla blízká. Doporučuji!

A děkuji, že mi knihu doporučila dcera, protože kdo ví, zda bych se do ní jinak pustila – obálka vypadá humoristicky a já podobný žánr moc nečtu. Ono jde ale o mnohem víc než o humor.

A těším se na další díl – opravdu !

V knihovně jsou knihy nově přerovnány podle žánrů, česká i světová literatura má více místa a také povinná literatura pro studenty je oddělena výrazněji.

Srdečně zveme všechny stávající i nové čtenáře k návštěvě!

Ludmila Tauchmanová