Orel

Vydání: Číslo 4/2016

Volejbalistky titul letos neobhájily

Ženy dohrávaly jarní část soutěže s výsledkovými výkyvy, a tak nakonec získaly „jen“ bronzovou medaili v krajské B-třídě. I tak sezónu můžeme hodnotit jako velice úspěšnou vzhledem k vítězství ve VČ poháru a třetímu místu v nadstavbovém finále s Pardubickým krajem.

Konečná tabulka B-třídy krajského přeboru 2015/2016
1. TJ Jiskra Jaroměř282710084:683
2. TJ Sokol Jezbiny281471668:3957
3. Orel Studenec281504955:4649
4. TJ Harant Pecka281064859:5246
5. TJ Lánov281036954:5742
6. TJ Sokol Bílá Třemešná „C“287331542:6230
7. TJ Sokol Bílá Třemešná „B“283402126:7217
8. TJ Sokol Dřevěnice282062025:7912

Do nové sezóny vstoupí náš tým v sobotu 3. září, kdy děvčata přivítají na domácím hřišti tým Dřevěnic a hned týden nato taktéž na domácí půdě družstvo Červeného Kostelce.

Mistrovství Studence v mölkky, zabíjačka

V sobotu 7. května jsme uspořádali již 2. ročník mistrovství Studence ve hře mölkky. Tímto turnajem jsme nahradili soutěž o nejsilnějšího muže Studence, o kterou nebyl mezi soutěžícími už takový zájem. Soutěže se zúčastnilo celkem 16 dvoučlenných týmů, takže byly 2 skupiny po 8 týmech, z nichž do play-off postupovaly vždy nejlepší 4 týmy.

A zde přinášíme výsledky:

Ze skupiny A postoupili:

1. JIROUTOVCI (Jana + Valerie Jiroutovy)

2. DAMON (Daniel Mečíř + Šimon Urban)

3. CAMELOPARDALIS (Šárka + Vojta Tauchmanovi)

4. MULI (Ondra Vaníček + Daniel Krebs)

Ze skupiny B postoupili:

1. MARYŠKOVI (Anežka + Lukáš Maryškovi)

2. MAPA (Maruška + Pavel Horáčkovi)

3. HEBA (Helenka Horáčková + Bára Tomášová)

4. SPARTA (Dominik Urban + Fanda Kuřík)

Dále se už hrálo vyřazovacím způsobem a konečné pořadí bylo následující:

1. SPARTA

2. MARYŠKOVI

3. CAMELOPARDALIS

4. DAMON

Perličkou turnaje bylo určitě to, že vítězem se stal tým SPARTA, který postoupil ze základní skupiny z posledního postupového místa jen čistou náhodou a díky obrovskému štěstí.

Turnaj samozřejmě provázela tradiční zabíjačka pod vedením Fandy Horáčka a Petra Mečíře. Vepřové speciality byly výborné, o čemž svědčí i to, že ještě týž den zmizelo vše, co se vyrobilo (tedy i 910 jitrnic).

Nedá mi to, abych při této příležitosti nepřipomněl našeho velkého kamaráda, kterého si právě v tento den povolal Pán k sobě. Míla Bartoň byl nedílnou součástí této tradiční akce, vždy aktivně přiložil ruku k dílu a za práci dokázal opravdu vzít. K dobré náladě přispěl vždy i svým humorem a domácí pálenkou. Pro nás všechny je velkou nadějí, že se s ním zase jednou setkáme.

Sto let v očistci

V pátek 3. června jsme uspořádali pro studenecké spoluobčany divadelní představení „Sto let v očistci“ z dílny divadla Artur, v němž účinkuje bývalý studenecký spoluobčan Jindra Kriegel. Ještě dvě hodiny před představením jsme váhali, zda bude divadlo venku, či v orlovně. Nakonec jsme se rozhodli pro venkovní představení a dobře jsme udělali. Byl totiž krásný, téměř letní večer. Jindra zahájil své účinkování ve 20.00 cca půlhodinovou rozpravou s publikem a při té příležitosti zavzpomínal i na roky, kdy přebýval právě zde ve Studenci. Od 20.30 už začalo představení. Hra doplněná hudbou skupiny No Name byla velice zajímavým ztvárněním toho, jak duše v očistci přemítá o svém životě.

Rodinné míčové hry každý čtvrtek

Od jarních měsíců byla zahájena pravidelná setkání rodičů s dětmi „Rodinné míčové hry“. Toto setkání se koná každý čtvrtek v průběhu školního roku od 16.30 u orlovny. Cílem je strávit společný čas s dětmi sportem a jak je patrno z názvu, budeme děti učit hlavně dovednosti s míčem. Věk účastníků není omezen, jistě se najdou aktivity pro všechny věkové kategorie. Akci organizují Jana Nováková, Lenka a Michal Chrtkovi. Případné změny budeme uveřejňovat na webu naší jednoty www.orel.studenec.cz.

Orelské pozvánky a plánované akce Orla:

V sobotu 27. srpna se koná již 19. ročník volejbalového turnaje smíšených družstev, na který jste všichni srdečně zváni. Pozvánka byla uveřejněna v minulém čísle Zpravodaje. Začátek v 8.00.

V neděli 28. srpna od 14.00 se na hřišti před školou uskuteční tradiční „Dětské soutěžní odpoledne“.

V sobotu 3. září od 20.00 uspořádáme další pravidelnou akci – Letní bál s tanečním orchestrem „Levou rukou band“.

Následovat bude lahůdka pro milovníky dechové hudby. V pátek 7. října od 20.00 přivítáme ve studeneckém kostele dechový soubor Kalabis Quintet.

A pro sobotní večer 12. listopadu jsme připravili opět po dvou letech „Svatomartinský folkový večer“ pro všechny příznivce moravského vína a folkové a country muziky. Začínat budeme tradičně ve 20 hodin, 20 minut a 20 vteřin Při této příležitosti oslavíme 25 let od založení naší amatérské folkové kapely Figury.

Sportovní utkání:

Volejbal ženy – domácí zápasy:
3. září10.00Studenec – Dřevěnice
10. září10.00Studenec – Červený Kostelec
24. září10.00Studenec – Pecka

Stolní tenisté zahajují soutěže v průběhu září.

za jednotu Orla Václav Urban