Školní sportovní klub

Vydání: Číslo 4/2016

Atletický trojboj v Turnově

Osm závodníků, kteří postoupili z okrskového kola, se zúčastnilo okresního Atletického trojboje v Turnově. Většina z nich se probojovala do první desítky, ale na postup do krajského kola to nestačilo. Nejlepšího umístění dosáhla Gábina Hubálovská, která obsadila 5. místo.

Dětské olympijské hry

Závěrečnou lehkoatletickou disciplínou pro druhý stupeň jsou Dětské olympijské hry aneb Přebor jednotlivců škol semilského okresu, který se konal tradičně na atletickém stadionu v Turnově. V letošním roce dosáhli studenečtí závodníci výborných výsledků a přivezli bohatou úrodu medailí:

Běh olympijského dne v Jilemnici

Letošní ročník Běhu olympijského dne proběhl 22. června 2016 a mezi více než 700 závodníky byla i početná výprava ze studenecké školy, která se neztratila ani v celkových výsledcích.

1. místo:Markéta Štefanová, Vladimír Suchánek, Vít Štefan
2. místo:Olda Tomáš
3. místo:Zuzana Bourová, Jan Štefan, Gábina Hubálovská, Barbora Chrástová, Sabina Jebavá, Matyáš Hrubý, Jiří Hubálovský, Aleš Mühlbach

Krajský přebor nejmladšího žactva v lehké atletice

Druhý závod proběhl v polovině června v Jičíně a tentokráte se více dařilo chlapcům. Mezi dívkami si nejlépe vedla Markéta Štefanová, která mezi 57 závodníky obsadila 4. místo, mezi chlapci obsadil Honza Štefan 2. místo z 37 závodníků. Po dvou kolech jsou dívky na 6. místě a chlapci na 3. místě.

Školská futsalová liga dívky

S určitým zpožděním proběhla semifinále Školské futsalové ligy dívek. Starší dívky sehrály semifinále ve Skutči, kde obsadily 2. místo, ale na finále nakonec neodcestovaly z důvodu termínové kolize s ostatními akcemi. Mladší dívky sehrály své semifinále v Praze Střešovicích a obsadily třetí, nepostupové místo.

Pátý (třetí v řadě) mistrovský titul v orientačním běhu

Historicky nejúspěšnějším sportovním odvětvím ve studenecké škole je bezesporu orientační běh. Studenecký tým se zásluhou druhého místa v krajském kole opět probojoval po patnácté za sebou do celostátního finále, které se tentokrát konalo v areálu léčebny v Praze v Bohnicích.

Konkurence se v celostátním kole v každém roce zvyšuje a letošního finále se zúčastnil plný počet všech postupujících škol ze všech krajů České republiky i s řadou mládežnických reprezentantů. Předností studenecké výpravy byla vyrovnanost ve všech kategoriích a jistotou kvalitní výkony některých závodníků v dosavadním průběhu sezóny.

Vlastní průběh závodu byl velice napínavý a o celkové prvenství bojovalo až do posledního závodníka pět škol. Vše měli v rukou poslední dva závodníci, Terka Chrástová a Aleš Mühlbach, kteří museli doběhnout mezi prvními. Svůj nelehký úkol splnili, a tak po nervy drásajícím čekání na konečný součet mohla propuknout obrovská studenecká radost, nejen z pátého vítězství, ale i z postupu na mistrovství světa, které proběhne na přelomu května a června 2017 v Itálii. Studenecká škola se tak stala historicky suverénně nejúspěšnější školou v tomto školním sportu v rámci celé České republiky.