Tenisový klub Studenec

Vydání: Číslo 6/2016

Vážení příznivci tenisu. Dovolte nám, abychom pozvali příznivce líného tenisu na 28. ročník turnaje v tomto sálovém sportu. Hrát se bude ve studenecké sokolovně týden před Vánoci, tedy 17. 12. 2016 od 8.00 ráno. Je to sport, který je hodně podobný klasickému tenisu, hraje se však s molitanovým míčkem a pouze jako čtyřhra. Podrobnější informace budou včas oznámeny na obecních vývěskách.

V letošním roce byl ukončen provoz místních kurtů již sedmého listopadu. Toto datum starším generacím jistě připomíná jiné události, ale bylo to z důvodu ranních mrazíků, které způsobí příliš měkké kurty.

Tenisových soutěží se letos zúčastnila tři studenecká družstva. Mladší žáci do dvanácti let hráli po roční přestávce. Protože se jednalo vesměs o začínající tenisty, obsadili poslední šesté místo, když jednou remizovali a čtyřikrát prohráli. Odehráli ale spoustu vyrovnaných setů. Veteráni nad 55 let se umístili na sedmém místě z deseti družstev s jednou výhrou a třemi remízami. Naše družstvo dospělých opět startovalo pod názvem Horní Branná B – Studenec v krajské soutěži dospělých, která probíhala od května do června. Po loňském druhém místě jsme se letos museli spokojit se čtvrtým místem, ale je nutno dodat, že úroveň byla letos vyšší a že družstva na prvních dvou místech byla občas posílena o hráče z divize či krajského přeboru. Útěchou může být, že s prvním Bydžovem (posíleným o dva hráče z „jiného tenisového světa“) jsme utrpěli pouze těsnou porážku 4:5. Za náš tým nastoupili tito hráči: Chrtková Lenka, Paučová Eva (Jilemnice), Plecháčová Eliška, Chrtek Michal, Sturm Alan (Kunčice), Albrecht Jan, Kuřík Martin, Štěpánek Martin, Pelc Tomáš (H. Branná) a Jirousek Lukáš (H. Branná). Výraznou podporou našeho týmu bývají děvčata, která stabilně bodují minimálně ve dvou ze tří možných bodů. Celkové pořadí zúčastněných týmů si můžete prohlédnout níže:

1. LTC Nový Bydžov B

2. TC Hořice B

3. TJ Sparta Úpice

4. Sokol Horní Branná B – Studenec

5. TK Semily B

6. TK Lomnice n. Pop.

7. TJ Lázně Bělohrad C

Na závěr bychom jménem studeneckých tenistů chtěli popřát všem čtenářům Zpravodaje klidné a spokojené Vánoce a stálé zdraví v roce 2017.

za TK Studenec Petr Hák a Michal Chrtek