Školní sportovní klub

Vydání: Číslo 1/2017

V závěru uplynulého roku byla sehrána další kola futsalových soutěží, ve kterých máme zapojeny čtyři týmy. Mnohem více škol je přihlášeno mezi chlapci, a tak už v divizním semifinále čekali studenecké fotbalisty velice silní soupeři. Mladší v kategorii H7 odjeli ke svému turnaji do Pardubic-Ohrazenic a čekali je tady ligoví žáci Hradce Králové (ZŠ Sever), Pardubic (ZŠ Ohrazenice) a Trutnova. Hrálo se v minitělocvičně a studeneckým hráčům se v tomto turnaji nedařilo, prohráli všechny zápasy a z dalšího průběhu turnaje byli vyřazeni. Těžkou úlohu měli jejich starší spoluhráči v kategorii H9, v Liberci je čekali ligoví žáci FC Slovan Liberec (ZŠ Barvířská) a Železný Brod. S Železným Brodem si poradili, ale na svého libereckého soupeře stačili pouze první poločas a i jejich turnajová cesta skončila v divizním semifinále.

V kategorii dívek je méně přihlášených týmů, a tak oba studenecké týmy postoupily přímo do českého finále. Oba turnaje se uskutečnily v Radotíně, mladší dívky měly za soupeře dvě školy z Plzně a sportovní školu z Pardubic-Ohrazenic. Vedly si nadmíru úspěšně a v dvoukolovém systému turnaje pouze dvakrát remizovaly a suverénně obsadily první místo a zajistily si postup do celostátního finále. Při celkovém skóre 8:2 a zisku 14 bodů byla střelecky nejúspěšnější Iveta Bartoňová, dva góly vstřelila Nelya Ryashko, po jednom přidaly Markéta Štefanová a Pavlína Votočková. Velkou zásluhu na celkovém vítězství v turnaji má i svými výbornými výkony gólmanka Bára Šulcová.

Starší dívky měly daleko těžší úlohu, neboť v českém finále je čekalo 6 dalších škol. K postupu chybělo velice málo, dívky porazily Lomnici nad Lužnicí 4:0, Dobříš 1:0, remizovali 0:0 s Plzní a Třeboní a prohrály 0:4 s Pardubicemi a 0:2 s Trutnovem. V posledním zápase s Plzní měly výraznou převahu, nastřelily tyč a další šance neproměnily, vítězství by je posunulo do celostátního finále. K postupu by stačilo i vítězství Pardubic v posledním utkání turnaje nad Plzní, ale zápas skončil k našemu zklamání remízou, a tak dívky o skóre nepostoupily. K hlavním oporám týmu patřila především Linda Zahradníková, Veronika Šimůnková a Nikola Marková v brance.

Studenečtí florbalisté a florbalistky berou stříbrné medaile

Pouze pár dnů po starších spolužácích se pustili do florbalových bojů také studenečtí šesťáci a sedmáci. Tradiční okrskové florbalové klání se opět uskutečnilo ve sportovní hale v Jilemnici.

Mladší žáci

ZŠ Studenec – ZŠ Roztoky 1:1 (0:1)

Do turnaje jsme vstoupili velmi smolně, a to i kvůli tomu, že už v první minutě Petr Mazánek zaznamenal nádhernou trefu, ale bohužel do vlastní branky. Soupeř se pak zatáhl a spoléhal na rychlé protiútoky, které byly velmi nebezpečné. I přes náš velký tlak se nedařilo alespoň vyrovnat. To zvládl až necelou minutu před koncem Tomáš Jandura. Utkání tedy skončilo dělbou bodů.

ZŠ Studenec – ZŠ Horní Branná 4:0 (3:0)

Ve druhém utkání už naši florbalisté nenechali nikoho na pochybách, že i tentokrát by rádi postoupili a soupeře jasně přehráli. Do průběhu zápasu tak mohli zasáhnout postupně všichni hráči z týmu a nabrat tak cenné zkušenosti a to i k občasné nelibosti některých starších spolužáků!

ZŠ Jilemnice Komenského – ZŠ Studenec 1:1 (0:1)

Utkání pravdy s tradičním soupeřem z Jilemnice. Pohodu z předchozího utkání jsme si přenesli i do tohoto zápasu a po rychlé rozehrávce brankáře Daniela Navrátila zakončoval Tomáš Jandura. V utkání potom už bohužel jednoznačně dominoval soupeř a zaslouženě ve druhém poločase tečovanou střelou z dálky vyrovnal. Dělba bodů naprosto zasloužená a postupová tajenka stále otevřená.

ZŠ Studenec – Gymnázium Jilemnice 3:2 (1:2)

Pokud jsme chtěli pomýšlet na postup, museli jsme v tomto utkání minimálně remizovat. Do utkání jsme vstoupili rychlým gólem, ale potom jsme zbytečně přenechali aktivitu hostům a ti dvěma góly v rozmezí půl minuty otočili na poločasových 2:1. Stejně jak jsme zahájili první poločas, tak i ve druhém se z první střely prosadil Tomáš Jandura. Stejný hráč pak zařídil i obrat ve skóre.

Díky souhře ostatních výsledků velmi vyrovnaného turnaje jsme nakonec obsadili druhé postupové místo. Velkou zásluhu na něm mají: brankář – Daniel Navrátil, obránci – Matěj Šimůnek, Aleš Čapek, Petr Mazánek, Marek Machovec a útočníci – Tomáš Jandura (nejlepší střelec Studence dal 6 branek z devíti studeneckých), Roman Bandyk, Roman Hubálovský, Ondra Berger, Honzík Štefan, Michal Dyntar a Dan Mečíř.

Mladší žákyně

I děvčata sehrála velmi dobrý turnaj a po velké bitvě skončila druhá. Postup je tedy pro ně stejně jako pro chlapce odměnou za předvedený výkon.

O pohár benecké školy

Ve středu 25. ledna 2017 se žáci ZŠ Studenec zúčastnili již XX. ročníku závodu v běhu na lyžích základních škol, který pořádá Základní škola na Benecku. Závodilo se klasickou technikou, tratě byly krásně upraveny v těsné blízkosti benecké základní školy, děti tudíž mají skvělé zázemí přímo ve třídách místní školy. Letošní rok se na Benecko vydalo celkem 25 studeneckých dětí. Všechny závodily s velikou chutí, proto zaslouží velikou pochvalu!

Kategorie žákyně 1.–2. třída: 500 metrů
5. místo Klára Kubátová
8. Laura Buďárková
9. Justýna Horáčková
13. Kamila Klouzová
16. Eliška Jodasová

Celkem závodilo 20 děvčátek z různých základních škol.

Žáci 1.–2. třída
13. místo Jakub Trejbal
15. Vlastimil Novotný

Chlapců se na trať dlouhou 500 metrů vydalo 21.

19. Jakub Huřťák

Na trať dlouhou 1000 metrů se vydalo 24 chlapců.

Žákyně 5. třída: 2000 metrů
1. místo Zuzana Bourová
5. Tina Suchánková
Žáci 5. třída
8. místo Vlastimil Sladovník

Děti si den plný běžeckého lyžování užily s radostí a úsměvem, všechny velmi dobře reprezentovaly ZŠ Studenec.